Uczestnicy Klubu Czytających Rodzin działającym przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, wzięli udział w spotkaniu, które wprowadziło ich w niesamowitą atmosferę powitania lata.
29 czerwca w czwartkowe letnie popołudnie uczestnicy Klubu Czytających Rodzin działającym przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, wzięli udział w spotkaniu, które wprowadziło ich w niesamowitą atmosferę powitania lata. Ich przewodnikiem była urocza słoneczna żyrafa, a jej żółte futro i długa szyja stały się symbolem letniego nastroju, radości i beztroski.

Na spotkaniu klubowicze zastanawiali się m.in., dlaczego Światowy Dzień Żyrafy obchodzony jest w najdłuższy dzień roku? Odpowiedzi szukali przeglądając książki, które przedstawiały różnorodne aspekty życia żyraf, takie jak ich wygląd, sposób odżywiania, unikalne cechy fizyczne i zachowania. Jedną z najbardziej intrygujących ciekawostek dla klubowiczów było to, że krew i język żyrafy ma kolor niebieski oraz że śpi ona tylko około 30 minut dziennie.

spotkanie w bibliotce

Na spotkaniu uczestnicy wysłuchali również opowiadania pt. "Tomek mały jest nieśmiały"- B. Brackena, której tematem było przezwyciężanie nieśmiałości, a głównym bohaterem opowiadania była mała żyrafa o imieniu Tomek. Ta inspirująca historia przekazała dzieciom ważne przesłanie o wartości pokonywania własnych ograniczeń i odważnym wychodzeniu poza swoją strefę komfortu.

Dzięki przykładowi Tomka, dzieci mogły zrozumieć, że każdy ma swoje mocne strony i że można je rozwijać poprzez pokonywanie własnych słabości. Na zakończenie spotkania, odbyły się kreatywne zajęcia plastyczne. Uczestnicy wykorzystując swoją wyobraźnię, kolorowe kubki do napojów i papierowe materiały, tworzyli swoje własne żyrafy. Skupieni i pełni entuzjazmu przyklejali i malowali kawałki papieru, tworząc charakterystyczne cechy żyrafy, takie jak długą szyję, rogi i plamki. Swoje własnoręcznie wykonane ssaki, klubowicze zabrali do domu, aby cieszyć się nimi i przypominać sobie, że trwa najbardziej lubiana pora roku - lato.

spotkanie w bibliotce

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu "Rodzinne czytanie" i kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" prowadzonej przez Fundację "ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom", w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję "Całe Jasło czyta dzieciom".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.