W ubiegły weekend na drogach powiatu jasielskiego do kontroli drogowej zostało zatrzymanych 5 kierujących. Wszyscy zdecydowali się poruszać swoimi pojazdami mimo, że wcześniej pili alkohol.
W piątek przed godz. 20, w Osobnicy, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Simson. Badanie alkomatem wykazało blisko 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że wobec 58-latka został orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Jaśle. Motorower został usunięty na strzeżony parking.

Również w piątek przed północą w Przysiekach, patrol jasielskiej drogówki ujawnił kierującego hulajnogą elektryczną, u którego badanie alkomatem wykazało prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Pijany przyjechał po alkohol
Natomiast w sobotę, mundurowi w trakcie pełnienia służby na drogach w Osobnicy, Łubnie Opacym i Jaśle, ujawnili 3 nietrzeźwych rowerzystów. Wśród nich niechlubnym rekordzistą okazał się 29-latek, który w Osobnicy kierował rowerem mając w organizmie blisko 1,8 promila alkoholu.

Kierujący motorowerem będzie odpowiadał teraz przed sądem za popełnione przestępstwo, natomiast pozostali kierujący za wykroczenia.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.