W GBP w Jaśle z/s w Szebniach odbyła się biesiada połączona ze wspólnym świętowaniem Dnia Matki i Święta Rodziny.
Okazją do wspólnego spotkania było Święto Dnia Matki połączone ze Świętem Rodziny zorganizowane w GBP w Jaśle z/s w Szebniach 17 lipca 2023 r.

spotkanie w Szebniach

To lokalne święto zgromadziło 54 przedstawicielki lokalnych organizacji. Biesiada poprowadzona została przez Teatr Scena PRL Anną Romańczak i Przemka Polańskiego. Nie zabrakło wspólnego, głośnego czytania, z podziałem na role fragmentów "Zemsty" A. Fredry, przyśpiewek ludowych oraz zabaw rozluźniających mowę.

Podczas uroczystości można było zapoznać się z wystawą prac Alicji Antonik i jej dorobku rękodzielniczego.Zadanie miało na celu promocję kultury i tradycji ludowej, zagospodarowanie czasu wolnego, wypromowanie autorskich wypieków i prac artystycznych lokalnych twórców, a także rozwój komunikacji, integracja, mile spędzony czas, wypromowanie gminy Jasło jako przyjaznej i otwartej gminy do działań organizacji społecznych.

Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich "Sobniowianki" i Koło Gospodyń Wiejskich w Osobnicy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.