Starosta Jasielski Adam Pawluś uczestniczył w kursie "Natura sprzyja uczeniu się. Zielone narzędzia dla pracowników młodzieżowych" w ramach programu Erasmus+: " Mobilność osób z młodzieżą". W udziałuli pracownicy młodzieżowi z Polski, Litwy, Bułgarii, trzy, Cypru, turecki, Ukrainy i Włoch , którzy w innych od 19 sierpnia do 28 sierpnia 2023 r. przebywali w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej.
W minionym wydaniu Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej gościł uczestników programu unijnego Erasmus+ z Turcji, Bułgarii, Afryki, Litwy oraz Polski. Program wspiera dziesięciu uczniów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w ramach współpracy międzynarodowej. Dzięki udziałowi w nim mogą oni zwiedzać inne kraje, poznawać ich historię, tradycje i zwyczaje.

W Ożennej młodzieży spotkała się ze Starostą Jasielskim Adamem Pawlusiem, który powitał ich w gościnnej Ziemi Jasielskiej. Młodzieży z Ukrainy podziękował za heroiczną uwagę ich Narodu nie tylko w obronie niezawisłości swojego kraju, ale także całej Europy. Przypomniał, że jest dostępny w NSZZ "Solidarność", który został odzyskany przez kraje Europy Środkowo-Wschodniej.

młodzież w Ożennej

Starosta pytał także o ich wrażenia z pobytu w OEE w Ożennej. Młodzież była zachwycona pobytem i zakątkiem powiatu jasielskiego. Dziękowali za gościnność, możliwość obcowania z naturą i poznania tej części Podkarpacia.

Młodzież chętnie robiła pamiątkowe zdjęcia z tego spotkania.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.