W Jasielskim Domu Kultury odbył się spektakl wystawiony przez aktorów Młodzieżowego Teatru "Humory na amory" w reżyserii Grażyny Żygłowicz.
Młodzi i utalentowani, obdarzeni poczuciem humoru i niebywałą energią sceniczną aktorzy Młodzieżowego Teatru Jasielskiego Domu Kultury, podbili serca jasielskiej publiczności.

A wszystko za sprawą sztuki "Humory na amory" w reżyserii Grażyny Żygłowicz, która przeniosła widzów w zabawny, czasem trudny do zrozumienia świat relacji damsko - męskich.

spektakl w JDK

- Pod względem aktorskim, spektakl prezentował wysoki poziom. Cieszę się, że sztukę wystawiono na scenie Jasielskiego Domu Kultury, ponieważ bardzo lubię tu wracać. Wspaniale się bawiłam. Spektakl pełen humoru. Cudownie, że sięgnięto do kilku komedii Aleksandra Fredry, który pisząc swoje dzieła chciał rozbawić widza - powiedziała Pani Renata, która zasiadała na widowni.
Spektakl stanowił efekt kilkumiesięcznej pracy zespołu i kończy działalność grupy w składzie: Grażyna Żygłowicz, Aleksandra Rak, Anika Koba, Karolina Zabawa, Laura Gondek, Michalina Błoniarz, Natalia Żegleń, Oliwia Cebula, Patrycja Zoła, Zuzanna Bernacka, Wojciech Knapik i Jonatan Maciejowski.

Dębowiec gościł słuchaczy Radia Maryja i TV Trwam
- Obchodzimy w tym roku, Rok Aleksandra Fredry, więc dla nas logicznym było wzięcie na warsztat coś wielkiego mistrza i komediopisarza i spróbować z klasyką. Spotykaliśmy się praktycznie od czerwca, wtedy rozpoczynaliśmy pierwsze przymiarki, podejścia do ról, jak to wszystko ugryźć. U mnie aktorstwo było zawsze na pierwszym planie. Już w zerówce wygrałem swój pierwszy konkurs recytatorski i od tego momentu, zaczęło mnie to wciągać bardziej. Z czasem zacząłem odkrywać scenę, ile można emocji tam z siebie dać i przekazać je ludziom. Nadal rozwijam swoją pasję. Jestem już studentem drugiego roku aktorstwa w Krakowie na Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Nie mogę się już doczekać zajęć, spotkania ze swoimi kolegami z roku i zdobywania nowej wiedzy, nowych doświadczeń i nowych przygód - mówił Jonatan Maciejowski, odtwórca jednej z głównych ról w spektaklu "Humory na amory’".

spektakl w Jaśle

Ciepłe słowa, pełne uznania i wdzięczności za wspaniale przygotowaną sztukę i ponad trzyletnią pracę z młodzieżą, na ręce Pani Grażyny, skierowała Elwira Musiałowicz-Czech p.o. dyrektora Jasielskiego Domu Kultury. Nie obyło się bez łez i wzruszeń.

Młodym artystom gratulujemy znakomitego talentu oraz życzymy dalszego rozwoju zdolności i pasji artystycznych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.