Zakończył się remont drogi powiatowej Bączal - Skołyszyn. Realizacja tej inwestycji ma na celu poprawę komfortu jazdy i bezpieczeństwo pieszych.
W dniu 2 października odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania inwestycji pn. "Przebudowa drogi powiatowej Bączal - Skołyszyn w miejscowościach Bączal Dolny i Bączal Górny". Realizacja tej inwestycji ma na celu poprawę komfortu jazdy i bezpieczeństwo pieszych w szczególności dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Bączalu Dolnym.

Uroczystość otworzył gospodarz Powiatu Jasielskiego, który oficjalnie przywitał wszystkich przybyłych gości i zaprosił ich do uroczystego przecięcia wstęgi. Adama Pawluś Starosta Jasielski w imieniu Zarządu Powiatu Jasielskiego podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji przedmiotowej inwestycji tj. przebudowy drogi. Mówił o dobrej współpracy z Wójtem Gminy Skołyszyn oraz Radnymi Rady Gminy Skołyszyn, która przynosi widoczne pozytywne efekty.

remont drogi w Bączalu

Bogusław Kręcisz Wójt Gminy Skołyszyn w imieniu własnym oraz mieszkańców złożył serdeczne podziękowania na ręce Starosty Jasielskiego za dobrą współpracę, wskazywanie i realizację inwestycji, które w znacznym stopniu przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców na terenie Gminy Skołyszyn.

Zranił strażnika leśnego podczas interwencji
W ramach inwestycji poszerzono jezdnię na długości 1 km, wykonano nową nawierzchnię drogi, utwardzono pobocza, zamontowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu oraz wykonano oznakowanie poziome. Koszt realizacji robót to prawie 1,3 miliona złotych. Zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 781 327,00 zł, dofinansowaniu od Gminy Skołyszyn w kwocie 223.297,00 zł oraz ze środków własnych Powiatu Jasielskiego w kwocie 223.298,37 zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.