Dobiegają końca prace związane z modernizacją zbiornika retencyjnego w Sobniowie. Zakończenie prac planowane jest w najbliższym czasie.
W Jaśle, na osiedlu Sobniów trwają końcowe prace przy długo wyczekiwanej modernizacji zbiornika retencyjnego. Zbiornik, o łącznej powierzchni 0,4 ha, pozwoli na retencjonowanie części wód spływających na to osiedle od strony Łask - gminy Jasło.

W ramach prac przewidziano m.in.: odmulenie zbiornika oraz wywóz osadów dennych, wyprofilowanie skarp i dna zbiornika, obsiew skarp, plantowanie terenu oraz wykonanie drogi technicznej z płyt żelbetowych.

zbiornik retencyjny w Sobniowie

- Renowacja i modernizacja zbiornika spowoduje polepszenie jego zdolności retencyjnych oraz wpłynie bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa powodziowego w tym terenie. Dodatkowo dzięki okresowemu zatrzymywaniu wody w zbiorniku poprawi się bilans wodny, ponieważ szybki spływ powierzchniowy zostanie zastąpiony przez powolny odpływ gruntowy - wyjaśnia Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Koszt zadania to ok. 300 tys. zł, z czego blisko 240 tys. zł to dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego. Zakończenie prac planowane jest w najbliższym czasie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.