Trwają remonty dróg w powiecie jasielskim. Starosta Adam Pawluś zapoznał się w terenie jaki jest stan zaawansowania prac na drogach powiatowych w gminach Skołyszyn i Kołaczyce.
4 czerwca br. starosta jasielski Adam Pawluś wraz z wójtem Gminy Skołyszyn Bogusławem Kręciszem, radną Rady Powiatu w Jaśle Anną Nigborowicz, radną Gminy Skołyszyn Stanisławem Wojdyłą i dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle Katarzyną Kaszowicz spotkali się aby omówić zakres realizacji inwestycji drogowych na terenie gminy Skołyszyn.
inwestycje drogowe w powiecie jasielskim


Przedstawiciele samorządów byli na drodze w Lipnicy Górnej . Trwa tam remont drogi Lipnica Górna - Lisów - Skołyszyn, gdzie likwidowane są przełomy i zostanie położona nowa nawierzchnia na najbardziej zniszczonym, około 400-metrowym odcinku.

Następnie sprawdzili przebieg inwestycji na drodze Siepietnica - Święcany - Lisów. Prace przebiegają tam ze znacznym wyprzedzeniem. Radna Anna Nigborowicz podkreślała, że remont tego odcinka drogi jest bardzo potrzebny, ponieważ będzie stanowić dla mieszkańców dogodny objazd do Święcan w przypadku realizacji przebudowy odcinka drogi od Siepietnicy do mostu na rzece Olszynka w Święcanach.

Kolejną ważną inwestycją, poprawiającą w znacznym stopniu bezpieczeństwo pieszych, jest budowa chodnika (zostanie wkrótce ukończony) przy drodze powiatowej Lipnica Górna - Lisów - Skołyszyn.

Natomiast w Harklowej zlikwidowane zostało osuwisko na drodze Harklowa - Osobnica. Stanowiło ono znaczne utrudnienie dla mieszkańców. Roboty zostały zakończone i tym samym nie ma już zwężenia przejazdu na tym odcinku, co wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa w ruchu samochodowym.
inwestycje drogowe


W powiecie jasielskim trwają również remonty dróg w gminie Kołaczyce. Kładziony jest asfalt na odcinku około 450 metrów w Nawsiu Kołaczyckim. Rozpoczęto także układanie nawierzchni asfaltowej w Sieklówce na drodze Sieklówka - Lublica.
inwestycje drogowe


Wielokrotnie upominała się o remonty radna Magdalena Stasiowska, argumentując, że odcinek drogi jest w bardzo złym stanie technicznym, co zagraża bezpieczeństwu mieszkańców.
inwestycje drogowe


Sołtys Sieklówki Stanisław Bigos wyraził zadowolenie, że ostatni odcinek drogi żwirowej w gminie Kołaczyce zostanie ukończony.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.