W Zespole Szkół Technicznych w Jaśle odbyło się uroczyste przekazanie promesy dotyczącej dofinansowania działań dostępnościowych.
W dniu 12 października w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle odbyło się uroczyste przekazanie promesy dotyczącej dofinansowania działań dostępnościowych. Symbolicznego przekazania dofinansowania, pochodzącego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dokonała Małgorzata Jarosińska - Jedynak Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej. Kwota dofinansowania to 265 381 złotych.

Rządowy Program Dostępna Przestrzeń Publiczna polega przede wszystkim na realizacji tych zamierzeń, które mają na celu usuwanie barier architektonicznych dla osób o szczególnych potrzebach i osób z niepełnosprawnościami. Dotyczy to nie tylko uczniów, ale także rodziców i opiekunów, którzy pojawiają się na terenie placówki szkolnej.
W ramach tego przedsięwzięcia realizowanego w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle planowane jest zamontowanie dźwigu windowego, który usprawni poruszanie się po budynku, modernizacja oraz remont sanitariatów tak aby osoby poruszające się chociażby na wózku inwalidzkim, mogły w pełni skorzystać z tych udogodnień.

Jasiołka Szebnie wygrywa po karnych z Sobniowem Jasło
Małgorzata Jarosińska - Jedynak Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej podziękowała Adamowi Pawlusiowi - Staroście Jasielskiemu za otwarte serce na dostępność. Gospodarz Powiatu wspomniał, że oprócz wręczonej promesy, realizowany będzie również podjazd ze środków z Programu Oddziału Wojewódzkiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie. Dodatkowo pozyskane zostały środki z Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w wysokości 9 mln zł na programy termomodernizacyjne i w tym programie jest Zespół Szkół Technicznych w Jaśle. Jest to bardzo ważne bo szkoła jest na wysokim poziomie i przyjmuje w swoje szeregi wielu uczniów więc konieczna jest modernizacja elewacji szkoły, która nie zmieniła się od lat 70 - tych. Zostaną wymienione okna a budynek zostanie ocieplony co wpłynie na oszczędność energetyczną szkoły.

W wydarzeniu wzięli udział: Małgorzata Jarosińska - Jedynak Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej, Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Damian Bartuś - Wicedyrektor ZST w Jaśle, Jolanta Wierzbicka - Wicedyrektor ZST w Jaśle, Andrzej Papciak - Naczelnik Wydziału Edukacji w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.