W Jaśle odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych.
W dniu 19 października w Jaśle w 39. rocznicę porwania i męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych.

Uroczysta msza święta w intencji Duchownych Niezłomnych i rychłej kanonizacji bł. Ks. Jerzego Popiełuszki została odprawiona w kościele pw. św. Stanisława BM w Jaśle. Po mszy świętej delegacje złożyły kwiaty i zapalono znicze pod tablicą poświęconą bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Następnie uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle wygłosił referat na temat Duchownych Niezłomnych i ks. Jerzego Popiełuszki.
Uroczystość zakończyło wystąpienie Adama Pawlusia - Starosty Jasielskiego, który w swoim przemówieniu podziękował zgromadzonym za przybycie na uroczystość, a uczniom za jej przygotowanie.

uroczystości w Jaśle

- Warto być Polakiem, warto znać swoją historię, warto pamiętać o tych Księżach Niezłomnych i warto też wiedzieć, że trzeba walczyć o prawdę- zaznaczył.
- Podkreślił również, że pomimo upływu 39 lat prawda o zabójstwie księdza Jerzego i innych księży nie ujrzała jeszcze w pełni światła dziennego, i że obowiązkiem nas - Polaków jest się o nią dopominać.
Na zakończenie uczestnicy uroczystości odśpiewali pieśń "Ojczyzno ma".

W uroczystości udział wzięli: Alicja Zając - Senator RP, Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Rafał Jarosz - reprezentant Marii Kurowskiej - Poseł na Sejm RP, Kamila Cholewiak - Kiczek - reprezentant Bogdana Rzońcy - Posła do Parlamentu Europejskiego, Ryszard Pabian - Burmistrz Miasta Jasła, Henryk Rak - Przewodniczący Rady Miasta Jasła, Katarzyna Kaszowicz - Dyrektor PZD w Jaśle, Janusz Pacher - Dyrektor PUP w Jaśle, Magdalena Stasiowska - Radna Rady Powiatu Jasielskiego, Marta Misiołek - Dyrektor DPS w Foluszu, Beata Trzop - Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych Powiatu Jasielskiego, Reprezentanci NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" i Stowarzyszenia "Solidarni w Jaśle", przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele duchowieństwa.

2300 zł mandatu za niebezpieczną jazdę

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.