Funkcjonariusze ITD z Rzeszowa zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy do przewozu i dystrybucji betonu. Kontrolowany pojazd znacznie przekracza dopuszczalną masę całkowitą.
20 października w miejscowości Jasło na DW 992, funkcjonariusze ITD z Rzeszowa zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy do przewozu i dystrybucji betonu (pompogruszkę). Pojazd skierowano na punkt kontroli wymiarów, mas i nacisków osi.

W trakcie dokonanych pomiarów ujawniono, że kontrolowany pojazd znacznie przekracza dopuszczalną masę całkowitą. Przy dopuszczalnej wartości 25 t. samochód wraz z ładunkiem ważył 38,5 t., co w stanowiło przekroczenie, aż o 13,5 t.

Dopuszczalny nacisk podwójnej osi napędowej pojazdu również został przekroczony. Wartość wskazana przez wagi wynosiła 31,4 t. i w stosunku do 18 t. dopuszczalnego nacisku na podwójną oś napędową, generował nacisk na drogę o 13,4 t. za duży.

Trzech kierujących straciło prawo jazdy
W tym przypadku, z niestosowanie się do zakazu przewozu ładunku w ilości powodującej przekroczenie dopuszczalnych wartości mas i nacisków, w stosunku do przedsiębiorcy wykonującego przewóz zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. W jego wyniku, nałożona kara pieniężna może sięgnąć nawet 15000 zł. Kierowcy zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia nieprawidłowości.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.