Strażacy w miejscowości Kłodawa wyciągnęli z rzeki wycieńczonego bociana.
W poniedziałek (6 listopada) przed godziną 15:00 strażacy zostali wezwani do nietypowego zdarzenia w miejscowości Kłodawa.

- Działania polegały na rozpoznaniu miejsca zdarzenia, określeniu miejsca, w którym znajdował się bocian i jego zabezpieczeniu do czasu przyjazdu jednostek z PSP Jasło. Następnie po uzgodnieniu z dowódcą akcji strażacy z OSP Kłodawa dostali polecenie zwodowania łodzi motorowej i podpłynięcia do bociana od strony rzeki. Natomiast strażacy PSP prowadzili działania mające na celu wyciągnięcie bociana od strony brzegu. Ostatecznie bocian został wyciągnięty przez strażaka ubranego w specjalne ubranie do działań na wodzie, który przy pomocy drabiny teleskopowej zszedł po brzegu - przekazują strażacy z OSP Kłodawa.

interwencja strażaków w Kłodawie

Bocian został przetransportowany w specjalnym inkubatorze do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Puchacz, gdzie będzie odbywał dalsze leczenie i wracał do sił. Na miejscu działania prowadzili strażacy z OSP Kłodawa i JRG PSP Jasło.

Bocian śmiertelnie porażony prądem

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.