Dzisiaj, 16 października, w nocy zmarł po ciężkiej chorobie wójt Gminy Tarnowiec Jan Czubik. Miał 72 lata.
Jan Czubik został wybrany wójtem w 2014 roku. Ponownie zwyciężył w wyborach samorządowych obecnej kadencji w 2018 roku. Wcześniej był radnym Gminy Tarnowiec IV i VI kadencji. Zrobiło się o nim głośno, gdy zrzekł się pensji wójta. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musiał pobierać pensje i radni uchwalili mu najniższe ustawowo pobory.

Pochodził z Umieszcza, gdzie urodził się 10 września 1948 roku. Ukończył Akademię Górniczo - Hutniczą w Krakowie. Po ukończeniu studiów pozostał w Krakowie, gdzie pracował w biurze projektowym i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był autorem patentów naukowych. Przez wiele lat prowadził własną działalność gospodarczą w Austrii. Dał się poznać jako prężny przedsiębiorca, a potem gospodarz gminy. Pełnienie funkcji wójta stało się jego misją i pasją, którą wykonywał z całkowitym zaangażowaniem aż do samego końca.

Po powrocie na stałe do Polski prowadził w dalszym ciągu działalność biznesową i udzielał się społecznie. Prezesował Towarzystwu Przyjaciół Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, był członkiem zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki (od 2014 roku), członkiem komisji rewizyjnej Powiatowo - Gminnego Związku Komunikacyjnego w Jaśle i wiceprezesem Stowarzyszenia Lokalnej Grupa Działania „Nowa Galicja”.

Prywatnie był zapalonym motocyklistą.

Nekrolog Jan Czubik

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą niedzielę, 18 października, o godz. 14.00 w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu.