Uczniowie z Zespołu Szkół w Dębowcu odwiedzili jasielskich policjantów w miejscu ich pracy.
W środę, uczniowie ze szkoły w Dębowcu odwiedzili jasielską komendę. Mieli okazje do zwiedzenia budynku oraz przyjrzenia się policyjnej służbie z bliska. W trakcie spotkania i rozmów na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, nie zabrakło także promowania zawodu policjanta.

uczniwoie na komendzie w Jaśle

Na początku, młodzież odwiedziła policyjną strzelnicę oraz siłownię. W obu tych miejscach funkcjonariusze trenują i podnoszą swoje umiejętności. Uczniowie zobaczyli również pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Kolejnym punktem spotkania była rozmowa z policjantem z drogówki, który przybliżył specyfikę pracy w tym wydziale. Omówił najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze, a także zaprezentował sprzęt jaki jest wykorzystywany w służbie przez funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego. Następnie technik kryminalistyki przybliżył tajniki swojej pracy. Opowiedział o rodzajach śladów jakie można ujawnić na miejscu zdarzenia, a także pokazał w praktyce, jak zabezpiecza się niektóre z nich. Ostatnim punktem, zwiedzania była prezentacja radiowozu w nowej kolorystyce.

Całej grupie, w trosce o podniesienie poziomu ich bezpieczeństwa rozdano odblaski. Niewątpliwie poprawią one ich bezpieczeństwo podczas poruszania się po zmroku, szczególnie o tej porze roku.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.