Warta ponad 10 mln zł droga, powstała w strefie inwestycyjnej jest już otwarta.
Droga o technicznej nazwie 5KDZ, o długości 1,2 km, łączy ulice Meblową z J. Piłsudskiego. Wzdłuż niej powstał również chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie.

Wykonanie drogi umożliwiło zatem połączenie istniejącej ulicy Produkcyjnej z ul. Piłsudskiego, czyli pozwoli na łatwiejszy dostęp przedsiębiorców do działek znajdujących się w strefie przemysłowej. Inwestycja ta ma olbrzymie znaczenie w kontekście zwiększenia atrakcyjności terenów inwestycyjnych dla biznesu.

- Jest to dla nas bardzo ważne zadanie, bo droga, która powstała w strefie inwestycyjnej, która jest zawsze ważnym punktem miasta, nie tylko poprawi dostępność do firm funkcjonujących na tym terenie, ale również otwiera nowe możliwości, bo wzdłuż niej mogą powstawać nowe firmy - podkreślał Ryszard Pabian, burmistrz Jasła, który zaznaczył, że zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, taka możliwość istnieje.

Budowa 5KDZ finansowana była ze środków norweskich i budżetu państwa, a także ze środków własnych Miasta Jasła. Jest to jedno z osiemnastu przedsięwzięć, jakie miasto realizuje w ramach projektu "Jasło - moje miasto, mój dom!".


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.