Dwa nowe mosty na Bednarce zostaną wybudowane w Cieklinie (gmina Dębowiec). Dzisiaj, 10 czerwca, oficjalnie został przekazany wykonawcy plac budowy.
Ruszają prace związane z rozbiórką i budową dwóch mostów w Cieklinie. Dzisiaj, 10 czerwca 2020 roku, oficjalnie przekazany został wykonawcy plac budowy na realizację inwestycji pod nazwą „Rozbiórka istniejących i budowa dwóch nowych mostów na potoku Bednarka w miejscowości Cieklin”.

Stare mosty na potoku Bednarka w Cieklinie zostaną rozebrane i zostaną wybudowane nowe w ciągu dróg powiatowych Trzcinica – Osobnica – Cieklin oraz Cieklin – Wola Cieklińska. Istniejące dwuprzęsłowe mosty o konstrukcji żelbetonowej zostaną rozebrane, a w ich miejscu powstaną nowe, jednoprzęsłowe, płytowo - belkowe o normatywnych parametrach i nośności 40 ton. W ramach prac wykonane zostaną również umocnienia potoku i wyremontowana droga w obrębie dojazdów do mostów.

Wartość inwestycji to 3 382 944,69 zł, przy czym dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa pokryje 50 procent kosztów.

- Inwestycja ta jest ważna nie tylko dla mieszkańców gminy Dębowiec, ale całego powiatu jasielskiego. Rzeka Bednarka jest niebezpiecznym górskim potokiem, który w czasie opadów szybko podnosi swój wartki nurt, dlatego dla bezpiecznego korzystania z przejazdu przez nią, konieczna jest rozbiórka i budowa nowych mostów o pełnym tonażu – powiedział starosta jasielski Adam Pawluś.

Nowe mosty w Cieklinie

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe "GODROM" Sp. z o.o. z Gorlic. Inwestycja zostanie zakończona w listopadzie 2020 roku.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.