W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się wręczenie nagród laureatom za osiągnięcia artystyczne i kulturalne.
Maria Kozłecka, Edward Owsiak i Karolina Polak zostali laureatami Nagrody Wójta Gminy Jasło w roku 2023 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.

Wręczenie nagród odbyło się 12 grudnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.

Maria Kozłecka - aktywistka społeczna od ponad 35 lat. W latach 1994 - 2002 pełniła funkcję Sołtysa i Radnej wsi Trzcinica. Od wielu lat prowadzi różnego rodzaju formy życia kulturalno-oświatowego. Organizatorka lokalnych imprez dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od dziesięciu lat promuje nasz region przez autorski program "Jedziemy Ku Wam z gościńcem", ukazując kulturę naszego regionu. Za swoją działalność na rzecz środowiska lokalnego wielokrotnie nagradzania i wyróżniania przez władze krajowe, wojewódzkie, powiatowe, gminne oraz jasielskie instytucje kultury. W 2017 r. otrzymała odznakę honorową "Zasłużony dla kultury polskiej".

Edward Owsiak - sołtys wsi Warzyce. Jest społecznikiem z zamiłowania. Już w młodzieńczych latach aktywnie działał dla społeczności lokalnej, razem z kilkoma kolegami założył kabaret, z którym wiele podróżował po Polsce, a także zdobywał nagrody. Był inicjatorem powołania nowego Koła Gospodyń Wiejskich, sam wstąpił w szeregi koła i aktywnie w nim działa. Jako jeden z nielicznych reprezentował KGW Warzyce w finale Konkursu dla KGW o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP w Otrębusach. Jako sołtys dba nie tylko o seniorów, ale stara się organizować wydarzenia, które przyciągną do Warzyc także młodzież, czy dzieci m.in. "Pożegnanie Wakacji", "Sobótki", "Turniej Wsi", "Warzyckie kolędowanie", "Mikołajki", "Święto Niepodległości", czy "Dzień Kobiet i Mężczyzn".

Karolina Polak - uczennica Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle, solistka Jasielskiego Domu Kultury. Występuje również z chórem "Laurenti", działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jaśle. Jest dwukrotną stypendystką Marszałka Województwa Podkarpackiego w ramach programu wspierania młodzieży uzdolnionej "Nie zgubić talentu" za lata 2021-2022, 2022-2023 oraz stypendystką Stypendium Artystycznego im. Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Jako solistka zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach o zasięgu ogólnopolskim i międzykrajowym. Karolina oprócz udziału w konkursach uczestniczy również w wielu wydarzeniach artystycznych i kulturalnych w regionie.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.