Na terenie gminy Kołaczyce trwają prace związane z poszerzaniem dróg i budową chodników.
Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle prowadzi prace związane z poszerzaniem dróg i budową chodników na terenie gminy Kołaczyce.

Prace prowadzone są na drodze Kołaczyce - Lubla w miejscowości Lublica, od zjazdu w kierunku kościoła do przystanku od strony Sieklówki. Na tym odcinku jezdnia zostanie poszerzona do szerokości 6 m, tak aby spełniała parametry techniczne klasy Z i powstanie niemal 300 metrowy chodnik wykonany w technologii betonowej. Oprócz tego wykonana zostanie kanalizacja deszczowa.

Podobne działania prowadzone są na drodze Sieklówka - Warzyce w miejscowości Sieklówka Dolna, od parkingu przy kościele do zjazdu na cmentarz.

- Dziękuję panu Staroście i Zarządowi Powiatu za zlecenie tych zadań. Inwestycje te znacznie poprawią bezpieczeństwo mieszkańców. Cieszę się, że mimo braku chęci współpracy ze strony władz gminy Kołaczyce, która nie dołożyła do tych chodników ani złotówki, powiat nie skreślił tych zadań. Liczę na to, że w przyszłości w gminie będzie coraz więcej chodników. Pan Adam Pawluś to człowiek skuteczny - mówiła Radna Rady Powiatu w Jaśle Magdalena Stasiowska.

Prace powinny zakończyć się na przełomie maja i czerwca bieżącego roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.