Dominika Płaziak, Gabriela Grygiel i Nikola Byczek zwyciężyły w ogólnopolskiej "Olimpiadzie Policyjnej" i zdobyły tym samym indeksy do Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie.
W dniu 14 kwietnia br. zakończyła się XIV edycja ogólnopolskiej "Olimpiady Policyjnej", organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, objętej patronatem honorowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uczniowie z kołaczyckiego liceum podtrzymali dobrą tradycję w tej dziedzinie. Po dwóch etapach (międzyszkolnym i międzywojewódzkim) pięć osób zakwalifikowało się do finału centralnego, w którym uczestniczyło 29 uczniów reprezentujących 23 szkoły z całej Polski.

Ostatni etap Olimpiady rozpoczął się od rywalizacji sportowej. Uczestnicy startowali w czterech konkurencjach, tj.: rzut piłką lekarską o wadze dwóch kilogramów na odległość, wyskok dosiężny, bieg z przeszkodami i bieg wahadłowy 20x10 metrów na czas.

Za powyższe konkurencje uczestnicy mogli uzyskać od 0 do 50 pkt. W tym etapie licealiści z Kołaczyc zaprezentowali się bardzo dobrze, uzyskując przewagę nad rywalami, a Dominika Płaziak, jako jedyna uczestniczka, uzyskała maksymalną liczbę punktów.

Kolejną konkurencją był egzamin ustny przed 6-osobową komisją, złożoną z pracowników naukowych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Należało się wykazać rozległą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, Ustawy o policji, wiedzy o społeczeństwie, prawa karnego, drogowego i etyki oraz filozofii.

Uczniowie LO w Kołaczycach biorą udział w programie "W służbie prawu"
Bezkonkurencyjną w obydwu kategoriach okazała się uczennica kl. IVC Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, Dominika Płaziak, która zdobyła tytuł laureata I miejsca i oczywiście, indeks na wybrany kierunek studiów w tej renomowanej uczelni. Tytuł laureata, a co za tym idzie indeksy do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uzyskały również Nikola Byczek i Gabriela Grygiel. W finale centralnym brał udział także Mateusz Boczar i Miłosz Czajka.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na wybranym kierunku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i szybkiego awansu zawodowego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.