Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach to kolejna szkoła, która bierze udział w programie "W służbie prawu".

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach to kolejna szkoła, która aktywnie zaangażowała się w zajęcia w ramach programu edukacji prawnej i prewencji przestępstw.

W 2 edycjach zajęć na terenie szkoły oraz w jednostce penitencjarnej uczestniczyła 3 klasa LO w Kołaczycach o profilu mundurowym.

Odbyli zajęcia na terenie Zakładu Karnego w Jaśle. W ramach zajęć związanych z prezentacją formacji jaką jest Służba Więzienna młodzieży przekazano informacje o poszczególnych pionach służby, ścieżce kariery oraz trwających w sposób ciągły rekrutacjach.

Na zakończenie młodzież zapoznała się z historią osoby pozbawionej wolności, która przestrzegała przed popełnianiem jego błędów oraz podsumowała, że pobyt w więzieniu to stracony czas.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.