W meczu XXIV kolejki klasy okręgowej, rozegranego awansem z 11 lipca, Markiewicza Krosno przegrał z LKS Czeluśnica 0-2. To 8. zwycięstwo w sezonie i 5. na wiosnę drużyny Wojciecha Florczaka.
Mecz został rozegrany w czwartek (10 czerwca) awansem w ramach XXIV kolejki z 11 kwietnia, przełożonej ze względu na epidemię koronawirusa na 11 lipca. Broniąca się przed spadkiem Czeluśnica zdobyła punkty, które pozwalają jej nadal realnie myśleć o utrzymaniu.

Mecz był wyrównany i zacięty. W I połowie więcej dogodnych okazji do zdobycia goli mieli gospodarze. Najlepsze zaprzepaścili Robert Sico i Vasyl Hirka. Już w 10. minucie kontuzji doznał Paweł Jarząb.

Po przerwie Czeluśnica zaczęła lepiej grać i prezentowała się dobrze fizycznie. Zawodnicy Markiewicza nie wytrzymali trudów meczu. Motorem napędowym akcji ofensywnych gości był Felipe, który dał się mocno we znaki defensywie Markiewicza. Marcin Ginalski sfaulował Braylijczyka i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Mateusz Kuzio, ale strzał napastnika Czeluśnicy obronił Oleh Vikhot. Przy wyniku 0-0 znakomitą okazję zmarnował Oleh Churko.

Mateusz Kuzio zrehabilitował się w 80. minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym zdobył gola. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. W końcówce znów Felipe został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza gospodarzy. Tym razem Brazylijczyk zdecydował się wykonać rzut karny. To pierwszy gol Felipe w barwach Czeluśnicy.

W najbliższą niedzielę (13 czerwca) LKS Czeluśnica podejmuje w roli gospodarza na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle Szarotkę Uherce. Mecz o godz. 11.

Mecz XXIV kolejki (10 czerwca):
Markiewicza Krosno - LKS Czeluśnica 0-2 (0-0)
0-1 Mateusz Kuzio (80), 0-2 Felipe Altino Martins Melgaco (88, karny)

Markiewicza: Oleh Vikhot (70 Arkadiusz Niezgoda) - Marcin Żywiec, Paweł Jarząb (12 Michał Krupski), Dariusz Łach, Marcin Ginalski (70 Oleh Churko) - Damian Honkisz, Vasyl Hirka, Jakub Satur, Jonasz Gonet - Robert Sico - Filip Dubis (46 Jan Barzyk); trener Marcin Żywiec.
Czeluśnica: Patryk Szostak - Konrad Gogosz, Krzysztof Głowacki, Jarosław Muzyka, Paweł Wiklowski (81 Bartosz Stasz) - Jakub Wyderka, Andrzej Jakubowski - Hubert Wanat (60 Konrad Lechowski), Felipe Altino Martins Melgaco, Angelo Amorim Medina (89 Michał Mędrek) - Mateusz Kuzio; trener Wojciech Florczak.
Sędziowali: Antoni Pelczarski oraz Jakub Kozner i Krzysztof Wojnar. Żółte kartki: Damian Honkisz, Vasyl Hirka, Marcin Ginalski - Krzysztof Głowacki. Widzów około 60.