Zawodnik ULKS Technik Trzcinica Michał Zieleń został mistrzem Polski w biegu na 5000 metrów w kategorii U-20.
Mistrzostwa Polski w biegu na 5000 metrów w kategorii U-20 i U-23 odbyły się w minioną sobotę (5 czerwca) w Piasecznie.

Lekkoatletyka. Michał Zieleń mistrzem Polski juniorów

W biegu juniorów złoty medal zdobył Michał Zieleń (14:37.88) i poprawił swój rekord życiowy. Wicemistrzem Polski został Mateusz Gos (RLTL Optima Radom) - 14:42.47, a brązowy medal wywalczył Konrad Pogorzelski (Adam Draczyński Running Team Nowa Sól) 14:49.47.

To drugi złoty medal w tym roku Michała Zielenia w mistrzostwach Polski juniorów. W lutym został halowym mistrzem Polski U-20 w biegu na 3000 metrów w Toruniu.