6 stycznia 2024 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego po raz dziesiąty ulicami Jasła przejdzie Orszak Trzech Króli.
Po raz kolejny w Jaśle w dniu 6 stycznia 2024 roku odbędzie się Orszak Trzech Króli. Tym samym miasto Jasło znajdzie się w gronie innych miast w Polsce i na całym świecie, w których w tym dniu odbędą się świąteczne przemarsze. Hasło tegorocznego orszaku brzmi: "W jasełkach leży".

Wydarzenie rozpocznie w samo południe msza św. w kościele oo. Franciszkanów. Po nabożeństwie, około godziny 12.50 sformowany zostanie orszak, który przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej wyruszy ulicami 3 Maja, Kołłątaja, Kościuszki i północną pierzeją Rynku na plac farny.

Poprowadzą go Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty - Europę, Azję i Afrykę. Na drodze przemarszu, przy Jasielskim Domu Kultury odegrana zostanie scena walki dobra ze złem w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle.

Na placu farnym odbędzie się adoracja Dzieciątka i pokłon Trzech Króli. Oprawę artystyczną zapewnią zespoły artystyczne JDK, a do wspólnego kolędowania zaprosi wszystkich Kapela Ludowa Trzcinicoki.
orszak Trzech Króli w Jaśle

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.