W Jasielskim Domu Kultury odbył się spektakl "Powróćmy jak za dawnych lat…".
Najpiękniejsze pieśni i słynne skecze z lat 20. i 30. XX wieku zabrzmiały w sobotnie popołudnie (10 lutego br.) ze sceny Jasielskiego Domu Kultury podczas spektaklu pt. "Powróćmy jak za dawnych lat…". Aktorzy Teatru Antrakt, działającego w JDK znakomicie oddali klimat minionej epoki.

Scena sali widowiskowej zamieniła się tego wieczoru we wnętrze eleganckiej kawiarni, gdzie goście zamawiając u kelnera znamienite trunki, snuli opowieści i dykteryjki z życia ówczesnych mieszczan. Spektakl otworzyła kompozycja "Tango Milonga", wprowadzając widzów w odpowiedni nastrój. Artyści, którzy wmieszali się w publiczność na widowni, przedstawili znakomity skecz o kapeluszu, a następnie udali się na scenę, gdzie tego wieczoru królował dobry humor i niezapomniane szlagiery, tytułowe "Powróćmy jak za dawnych lat…" oraz "Może kiedyś innym razem", "Kogo nasza miłość obchodzi?", "Wspomnij mnie" czy "Odrobinę szczęścia w miłości". Przybyli na spektakl miłośnicy tamtego okresu w polskiej kulturze, nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Na bis zabrzmiała kompozycja "Jesienne róże", znana również z repertuaru Mieczysława Fogga.

Reżyserem widowiska był Jacek Buczyński, instruktor teatru dla dorosłych. Występującym akompaniowała Ewa Grzebień, instruktor śpiewu. Dekorację sceniczną przygotowali: Anna Brożyna, instruktor ds. plastyki i Tomasz Olbrot.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.