14-letnia Matylda z Osieka Jasielskiego otrzymała wyróżnienie w prestiżowym VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Spójrz okiem artysty - Marc Chagall".
Matylda Michta, uczestniczka zajęć plastycznych Małej Malarni w Jasielskim Domu Kultury, otrzymała wyróżnienie w prestiżowym VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Spójrz okiem artysty - Marc Chagall", organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury "Śródmieście“ we Wrocławiu oraz Galerię Twórczości Plastycznej Młodych. Uroczysty wernisaż połączony z wręczeniem nagród i dyplomów odbył się 2 lutego br. w we wrocławskim MDK.

Ideą konkursu jest zachęcanie do zapoznania się z twórczością geniuszy malarstwa, przez pryzmat którego uczestnicy stworzą autentyczną, interesującą, własną pracę plastyczną. Regulamin przewidywał zgłoszenie bardzo różnorodnej formy wypowiedzi artystycznej, od malarstwa, przez grafikę, collage, rzeźbę, fotografię, aż po technikę własną.

Na konkurs wpłynęło 756 prac plastycznych z 121 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski, a do wystawy pokonkursowej zakwalifikowanych zostało 216 prac z 86 szkół i pracowni plastycznych. Jury powołane przez Galerię Twórczości Plastycznej Młodych, działającą w MDK "Śródmieście" we Wrocławiu oraz kuratora wystawy art. plast. Annę Szuleszko, przyznało 20 nagród równorzędnych oraz 40 wyróżnień w kategoriach: malarstwo, rzeźba, fotografia oraz rysunek z grafiką.

14-letnia Matylda z Osieka Jasielskiego zdobyła wyróżnienie za wysoki poziom artystyczny pracy konkursowej oraz twórcze zaangażowanie. Swoją pracę, nawiązującą do różnych dzieł Chagalla, wykonała techniką mieszaną. Oprócz Matyldy w konkursie udział wzięła inna uczestniczka zajęć Małej Malarni - Anna Kotas. Opiekunem merytorycznym obydwu dziewczynek jest Tomasz Olbrot, plastyk JDK.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.