Zespół Szkół Technicznych w Jaśle zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W dniu 7 marca w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, podpisano umowę na realizację zadania pn. "Poprawa dostępności budynku Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle". Jego realizacja pozwoli na dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstanie tu nie tylko winda, ale także przebudowana zostanie łazienka i zakupiony system wspomagania słuchu.

W ramach zadania planowana jest budowa wewnętrznej, pionowej platformy osobowej wraz z wykonaniem płyty fundamentowej, przebudową ściany zewnętrznej, stropów nad parterem i pierwszym piętrem oraz remont łazienki, tak by była ona dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto, zakupiony zostanie system wspomagania słuchu w postaci przenośnej pętli indukcyjnej, co z pewnością znacząco poprawi kontakt osób niedosłyszących i słabosłyszących ze światem zewnętrznym.

- Bardzo istotnym aspektem jest dla nas fakt iż, dzięki wprowadzonym modernizacjom poszerzy się również oferta edukacyjna dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową - powiedział Grzegorz Zięba - Dyrektor ZST w Jaśle.

Umowę, w imieniu Powiatu Jasielskiego podpisali: Adam Pawluś - Starosta Jasielski i Stanisław Pankiewicz - Wicestarosta Jasielski, a w imieniu wykonawcy: Łukasz Zając - prowadzący działalność gospodarczą.
Całkowity koszt inwestycji wyniesie 328 665 zł, przy dofinansowaniu ze środków PFRON w ramach programu "Dostępna przestrzeń publiczna", w wysokości 80 % .Zadanie ma zostać zrealizowane w terminie dziesięciu miesięcy od dnia podpisania umowy, tj. do dnia 7 stycznia 2025 r.

W spotkaniu uczestniczyli również Grzegorz Zięba - Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle oraz Damian Sanocki - kierownik budowy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.