W I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle oficjalnie otwarto wirtualną strzelnicę.
W I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle uroczyście otwarto, kolejną w powiecie, wirtualną strzelnicę zrealizowaną w ramach Konkursu Ofert Ministerstwa Obrony Narodowej "Strzelnica w Powiecie 2023".

Adam Pawluś - Starosta Jasielski powitał przybyłych gości. W swoim przemówieniu zwrócił się przede wszystkim do uczniów z prośbą o to, by nie traktowali broni jako zabawki, by używali jej rozważnie i nigdy nie atakowali swoich rodaków.

wirtualna strzelnica w Jaśle

- Broń to jest takie narzędzie, które może przynieść odwrotne do zamierzonych, skutki, więc trzeba o tym pamiętać. Trzeba bronić swoich rodzin, bronić swojej ojczyzny. Nie można jednak pozwolić, by ktoś nas poróżnił, byśmy się między sobą atakowali - zaznaczył Gospodarz Powiatu Jasielskiego.

Część oficjalną zakończyło uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie strzelnicy. Następnie, zgromadzeni goście mogli spróbować swoich sił w strzelectwie i zapoznać się z oferowanymi, przez zainstalowany system, możliwościami treningowymi.

Otwarcie wirtualnej strzelnicy uświetnił montaż literacko - artystyczny poświęcony postaci Generała Andersa, przygotowany przez nauczycieli i uczniów I liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.


Wirtualna strzelnica powstała w ramach programu "Strzelnica w Powiecie 2023", którego celem jest umożliwienie prowadzenia zorganizowanego szkolenia strzeleckiego w szczególności wśród młodzieży. Ponadto, inwestycja ta znacząco wpłynie na zwiększenie dostępu do szkoleń strzeleckich oraz na podniesienie atrakcyjności sportów strzeleckich. Strzelnica zlokalizowana została w jednej z sal budynku szkolnego, która uprzednio została odpowiednio przystosowana.
Zainstalowany system "Legion" jest kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym, opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych.
Zadaniem obiektu jest przygotowanie uczniów na realizację założeń podstawy programowej z przedmiotów, w których zakres nauczania obejmuje treści związane z obronnością i umiejętnościami posługiwania się bronią.

Łączny koszt realizacji zadania inwestycyjnego to 180 451 zł., przy dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu "Strzelnica w powiecie 2023" w wysokości 144 361 zł., co stanowi 80% wartości zadania.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.