Most w Jaśle na ulicy Krajowickiej będzie całkowicie zamknięty od 2 kwietnia.
Zakończył się pierwszy etap prac związany z rozbudową mostu na ul. Krajowickiej. Miasto posiada już konieczną dokumentację i pozwolenie na budowę. Teraz wykonawca przystępuje do przebudowy mostu. W związku z tym od 2 kwietnia most będzie zamknięty i wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Wartość inwestycji wynosi około 14,5 mln zł. - To zadanie od dawna czekało na swoją realizację, dlatego staraliśmy się pozyskać środki, wiedząc, że most wymaga kompleksowego remontu. Zależało nam na tym, tym bardziej, że stanowi on połączenie z strefą inwestycyjną na osiedlu Gamrat - zaznacza Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

most w Jaśle

Obecnie, by ograniczyć wytężenie konstrukcji, prowadzony jest ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Natomiast po przeprowadzeniu szczegółowych badań technicznych okazało się, że konieczna jest rozbiórka całości mostu. Pozostaną tylko filary i na nich położona zostanie nowa konstrukcja. Szerokość jezdni z chodnikami wyniesie 9,5 m, a nośność obiektu będzie umożliwiała wprowadzenie ruchu dwukierunkowego.

Środki na to zadanie pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład - Pogram Inwestycji Strategicznych - blisko 11 mln zł oraz z budżetu miasta - 3,5 mln zł.

Prace budowlane powinny zakończyć się do listopada br. stąd też konieczne będzie wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. Dla dzieci chodzących do przedszkola i szkoły podstawowej w Gamracie (Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle) uruchomione zostanie bezpłatny dowóz autobusowy. Planowane są również dodatkowe kursy dla pozostałych mieszkańców tego terenu, które prowadzić będą przewoźnicy obsługujący linie na terenie miasta i powiatu.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.