W Zespole Szkół Nr 3 w Jaśle odbędzie się remont budynku do praktycznej nauki zawodu.
W dniu 12 marca w Zespole Szkół Nr 3 w Jaśle, podpisano umowę na realizację zadania pn. "Poprawa efektywności energetycznej budynku do praktycznej nauki zawodu przy Zespole Szkół nr 3 w Jaśle". Dzięki realizacji projektu zwiększy się efektywność energetyczna budynku, co pozwoli na znaczące obniżenie kosztów jego utrzymania.

W ramach I - etapu termomodernizacji budynku wykonane zostanie docieplenie stropodachu wraz z wymianą całego pokrycia dachowego z membrany dachowej PCV o powierzchni ok. 1300 m2. Dodatkowo wymienione zostaną świetliki, a część z nich ulegnie likwidacji. Prace inwestycyjne obejmą również demontaż części wentylacji grawitacyjnej, wymianę kominków wentylacyjnych, montaż wentylatorów i wymianę opraw oświetleniowych oraz pozostałe towarzyszące roboty budowlane.

Jest to ważny moment ponieważ budynek nie był remontowany od wielu lat. Szkoła podejmuje ambitne działania i kierunki kształcenia, bardzo nowoczesne na rynku pracy. Reprezentuje też wysoki poziom nauczania, dlatego budynek także musi świadczyć o swojej nowoczesności. Cieszę się również, że to jasielska firma wygrała ten przetarg, a pieniądze pozyskane z zewnątrz będą wydatkowane na terenie Powiatu Jasielskiego - powiedział Gospodarz Powiatu.


Umowę, w imieniu Powiatu Jasielskiego podpisali: Adam Pawluś - Starosta Jasielski i Jan Muzyka - Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle, a w imieniu Wykonawcy: Sławomir Czajka - Prezes Zarządu firmy MUR-BET Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. mjr. Henryka Dobrzańskiego 14, 38-200 Jasło.

Szkołę reprezentowała Agnieszka Chłopek - Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle, która podziękowała Staroście Jasielskiemu oraz całemu Zarządowi Powiatu za tę niezwykle potrzebną inwestycję, na którą szkoła czekała 50 lat.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1 409 580,00 zł przy dofinansowaniu z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, w wysokości 1 000 000 zł. Zadanie ma zostać zrealizowane w terminie do 11 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy tj. do dnia 12 lutego 2025 r.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.