Powiat Jasielski sfinansował zakup videogastroskopu wraz z oprzyrządowaniem dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Nowy sprzęt znacznie przyczyni się do poszerzenia zakresu udzielanych przez placówkę świadczeń oraz poprawi dostępność do badań endoskopowych.
W dniu (18 marca) Adam Pawluś - Starosta Jasielski, uroczyście przekazał sprzęt jasielskiej lecznicy. Zakup ten był odpowiedzią na potrzeby szpitalnej Pracowni Endoskopii. Videogastroskop zapewni wysokiej jakości diagnostykę chorób przełyku, żołądka czy dwunastnicy. Aparat ten umożliwia pobieranie wycinków z miejsc chorobowych, co pozwoli na szybkie wykrywanie wczesnych zmian nowotworowych czy lokalizowanie zmian przednowotworowych.

- Ten sprzęt jest wysokiej klasy endoskopem o wysokiej rozdzielczości HD. Dzięki niemu możemy wykonywać u pacjentów bardzo dokładne badania górnego odcinka przewodu pokarmowego, diagnostykę schorzeń nowotworowych i zapalnych. Umożliwia to również wykonywanie większej ilości badań, co przekłada się na to, że może z tego skorzystać większa ilość pacjentów na naszym terenie - informowała Anna Siwiec, kierownik pracowni endoskopii jasielskiego szpitala.

nowy videogastroskop w szpitalu w Jaśle

Wartość zakupionego aparatu wyniosła 139.320,00 zł i została w pełni pokryta ze środków Powiatu Jasielskiego.
- Rada Powiatu podjęła uchwałę o wsparciu Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Mamy taką zasadę, że majątek z nieruchomości jakie posiadamy przeznaczamy na zakup sprzętu do szpitala. Sprzedaliśmy trzy działki w Przysiekach i efekt tego jest taki, że przeznaczyliśmy środki na ten wideogastroskop, który jest bardzo potrzebnym urządzeniem, ale i bolesnym. Doznałem tego tutaj jesienią. Cieszę się, że mamy świetnych fachowców w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, że możemy skutecznie i szybko diagnozować pacjentów - mówił Adam Pawluś, starosta jasielski.Ponadto, Szpital Specjalistyczny w Jaśle zrealizował w ostatnim czasie inwestycję pn.: "Poprawa dostępności do opieki medycznej poprzez modernizację i rozwój e-usług Szpitala Specjalistycznego w Jaśle". Celem projektu była poprawa dostępu do informacji medycznej dla pacjentów, wykorzystanie nowych, bardziej funkcjonalnych e-usług w obszarze e- zdrowia oraz zwiększenie poziomu dojrzałości e-usług do 3 stopnia. Projekt poszerzył infrastrukturę informatyczną placówki i znacząco podniósł jej bezpieczeństwo. W ramach inwestycji zakupiono licencje, oprogramowanie i niezbędny sprzęt komputerowy. Dodatkowo, szpitalna serwerownia została wyposażona w System Gaszenia Gazem.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 2 626 341,44 zł, przy dofinansowaniu z RPO WP 2014-2020 w kwocie 1 727 679,46 zł. Pozostała kwota została pokryta ze środków własnych Szpitala.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.