Roboty przemysłowe Scara dla klas technik robotyk w jasielskim "Chemiku".
Zespół Szkół nr 3 "Chemik" otrzymał od firmy "Bispol" 2 roboty typu Scara firmy Denso, wraz z programatorem, dokumentacją oraz oprogramowaniem. "Bispol" z Łańcuta to firma rodzinna obecna na międzynarodowym rynku od 1993 roku, to wiodący w Europie producent świec, podgrzewaczy, wkładów i zniczy.

Zespól Szkół nr 3 w Jaśle dziękuje firmie "Bispol" firmie za wsparcie i zaangażowanie się w rozwój edukacji i doposażenie pracowni robotyki w niezbędny sprzęt. Jest to cenny i przydatny sprzęt umożliwiający uczniom wykorzystanie i sprawdzenie zdobywanej wiedzy w praktyce, rozwijanie umiejętności oraz pobudzanie kreatywności.

Uczniowie w klasach technik robotyk uczą się, aby zdobyć jeden z najbardziej atrakcyjnych i dobrze płatnych zawodów przyszłości. Technik robotyk jest to zawód polegający na obsłudze i programowaniu robotów przemysłowych, sterowaniu ruchem tych robotów oraz planowaniu zadań w ramach robotyzacji procesów produkcyjnych.

Technicy robotyki są szczególnie potrzebni w branżach: motoryzacyjnej, maszynowej, elektronicznej i komputerowej, spożywczej, metalurgicznej, chemicznej i farmaceutycznej, w przemyśle drzewnym
i celulozowo-papierniczym oraz obronnym i lotniczym.

Zespół Szkół nr 3 już drugi rok kształci uczniów w zawodzie technik robotyk wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów i potrzebom nowoczesnego rynku pracy. Roboty Scara to platforma ku przyszłości a "Chemik" to dobra droga na tę platformę

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.