Uczniowie jasielskiego Ekonomika zostali laureatami konkursu z języka angielskiego dla szkół ponadpodstawowych w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie.
W dniu 5 kwietnia odbyła się XIV edycja konkursu z języka angielskiego dla szkół ponadpodstawowych zorganizowanego przez Studium Języków Obcych przy Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie.

Reprezentanci ponad 20 szkół z Krosna, Jasła, Sanoka, Brzozowa, Rymanowa, Iwonicza Zdroju, Dukli, Jedlicza i Sędziszowa Małopolskiego, którzy wygrali eliminacje w swoich szkołach, przystąpili do testu pisemnego na poziomie B2/C1. W kolejnym etapie finałowa dziesiątka musiała zmierzyć się z artykułem publicystycznym i egzaminem ustnym przeprowadzanym w parach.

Uczniowie Ekonomika: Gabriela Waśko, uczennica klasy drugiej IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi oraz Michał Fortuna, uczeń klasy drugiej Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej przeszli wszystkie etapy konkursu i znaleźli się w pierwszej piątce najlepszych uczestników, wygrywając tym samym vouchery na egzamin Cambridge B2First (wcześniej FCE) ufundowane przez Rektora dr. hab. Zbigniewa Barabasza, prof. PANS oraz British Council.

Gabriela i Michał będą mogli przystąpić do egzaminu już w czerwcu w Wewnętrznym Ośrodku Egzaminacyjnym British Council w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie.
Certyfikat B2First jest najbardziej rozpoznawalnym na całym świecie dokumentem, potwierdzającym znajomość języka angielskiego na poziomie B2, uznawanym przez instytucje, szkoły i uczelnie w Polsce oraz w krajach anglojęzycznych. Posiadanie tego certyfikatu zdecydowanie zwiększa szanse dostania się na studia w kraju i za granicą.

Jasielski Ekonomik zwraca szczególną uwagę na umiejętności językowe swych uczniów m.in. prowadząc częściowo nauczanie niektórych przedmiotów także w języku angielskim.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.