Remont kościoła w Szebniach - prace konserwatorskie przy dzwonnicy i dachu. Koszt wyniesie 75 tysięcy złotych.
Rozpoczął się remont dzwonnicy i malowanie dachu zabytkowego kościoła w Szebniach. Roboty budowlane polegają na czyszczeniu i malowaniu pokrycia dachowego, rynien spustowych oraz remoncie wolnostojącej parawanowej dzwonnicy. Prace wykonane zostaną do końca lipca 2024 roku, a ich koszt wyniesie 75 tysięcy złotych. Wykonawcą robót jest firma Usługi Wysokościowe K2 Dawid Musiał.

Drewniany zabytkowy kościół pochodzi z 1605 roku. Z tego czasu jest prezbiterium oraz część zrębu nawy. Późnobarokową stylistykę i podział wnętrza na trzy nawy świątynia uzyskała w 1794 roku. Dokładnie sto lat później /1894 rok/ w kościele przebudowano nawę, która powiększona została w kierunku północnym. Ponadto do elewacji zachodniej dostawiono przybudówkę - skarbiec.

Całość zabytku otacza murowane ogrodzenie zwieńczone drewnianym daszkiem. W ogrodzenie wkomponowana jest zabytkowa murowana parawanowa dzwonnica pochodząca z końca XIX wieku.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.