W Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach odbyły się Dni Otwarte.
25 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach odbyły się Dni Otwarte. Udział w wydarzeniu wzięły formacje mundurowe z terenu powiatu, w tym jasielscy policjanci. Funkcjonariusze promowali swoją służbę, zachęcając młodzież do wybrania klasy mundurowej, a w późniejszym czasie do wstąpienia w nasze szeregi.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kołaczycach znane jest ze swojego profesjonalizmu i kształcenia właśnie w kierunku służby w Policji. Warto dodać, iż wielu jej uczniów zostawało w przeszłości laureatami i finalistami ogólnopolskiej "Olimpiady Policyjnej" organizowanej przez Akademię Policji w Szczytnie. Laureat i finaliści tej olimpiady otrzymują indeksy akademii i zostają przyjęci na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia dla osób cywilnych, realizowany na tej uczelni, bez udziału w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym.

W tym roku, w 15. edycji olimpiady, kołaczyccy uczniowie ponownie uplasowali się w czołówce, zajmując pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz piąte, szóste i dziewiąte.

Dni Otwarte w kołaczyckim liceum, to wydarzenie, w którym jak co roku, udział wzięli jasielscy funkcjonariusze. Podczas spotkań mundurowi omawiali zawód policjanta oraz przybliżali jego tajniki. Zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Zademonstrowali również wyposażenie policjantów w czasie zabezpieczenia imprez masowych czy meczów piłkarskich.

Mundurowi opowiedzieli o ścieżce rekrutacyjnej do wstąpienia do Policji oraz wskazali cechy, jakimi powinien charakteryzować się kandydat do służby.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.