Ponad 2 promile alkoholu miał 42-letni kierowca osobowego opla, który podczas wyprzedzania na drodze w Osobnicy zderzył się z innym samochodem.
W minioną sobotę, 13 czerwca, około godziny 23, na drodze w Osobnicy doszło do kolizji. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że kierujący osobowym oplem, 42-letni mężczyzna, podczas manewru wyprzedzania innego pojazdu, nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do kolizji. Następnie po utracie panowania nad samochodem uderzył w bariery ochronne. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

- W trakcie czynności na miejscu zdarzenia, policjanci ustalili, że kierowca opla jest pod wpływem alkoholu. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości uczestników zdarzenia, okazało się że 42-latek ma w organizmie 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie także za kierowanie samochodem bez uprawnień oraz wyprzedzanie w miejscu objętym zakazem - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. - Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich - jeśli widzimy osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast poinformujmy Policję dzwoniąc pod nr 112 - dodał Piotr Wojtunik.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.