Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zachęca zorganizowane grupy przedszkolne i wczesnoszkolne do wzięcia udziału w biblioterapeutycznych zajęciach on-line, stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 5-9 lat.
Emocje towarzyszą nam przez całe życie. Radość, smutek, złość, strach czy spokój to uczucia, które potrafimy nazwać i nimi kierować. Kiedy kontrolujemy nasze uczucia i wszystko działa idealnie nie musimy się martwić. A kiedy nasze emocje płatają nam figle – szukamy pomocy.

Na początek zachęcamy do udziału w spotkaniu poświęconym lękom i wyrażaniu emocji pt. „Słoiczek pełen strachu”. Aby otrzymać dostęp do zajęć należy zadeklarować chęć kontaktując się z Oddziałem dla Dzieci i Młodzieży. Zajęcia będą poszerzane o kolejne ważne tematy. Czekamy na Państwa sugestie.

MBP w Jaśle. Biblioterapeutyczne zajęcia on-line dla dzieci

Słoiczek pełen strachu – zajęcia dla dzieci poświęcone lękom i wyrażaniu emocji. Czy wiesz, że lekceważenie strachu może być bardzo ryzykowne? Gdybyśmy go nie odczuwali narażeni bylibyśmy na różne niebezpieczeństwa. Jak go oswoić i zrozumieć, a nawet wykorzystać do własnego rozwoju? W czasie lekcji on-line przeniesiemy się w świat dziecięcych uczuć i lęków. Zastanowimy się czym jest strach, dlaczego się boimy i jak poradzić sobie z tym przykrym uczuciem. Zmierzymy się ze strachem przed ciemnością, duchami, szmerami i dziwnymi odgłosami. Swoje lęki zamkniemy w słoiczkach i przekonamy się, że strach może być naszym przyjacielem.

Zainteresowanych prosimy o kontakt: Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, tel. 13 4462602 wew. 35; adres mailowy: dzieci@mbp.jaslo.pl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.