Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali czterech mężczyzn, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę. Było to trzech Turków oraz Ukrainiec, który zorganizował przerzut.
W piątek (19 marca) wieczorem, operator kamery termowizyjnej z placówki SG w Lubaczowie zauważył cztery osoby poruszające się pieszo od granicy państwa. Wysłane patrole szybko odnalazły cudzoziemców w okolicach Budomierza Małego (pow. lubaczowski). Podczas kontroli okazało się, że są to trzej obywatele Turcji w wieku od 38 do 59 lat oraz 30-letni obywatel Ukrainy.

W trakcie przesłuchania okazało się, że Ukrainiec był przewodnikiem i za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy miał otrzymać 200 dolarów za osobę. Turcy chcieli dostać się do Niemiec.

Wszyscy mężczyźni otrzymali zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy we współdziałaniu z innymi osobami, do których się przyznali. Dodatkowo 30-letni Ukrainiec otrzymał zarzut pomocnictwa.

Cała sprawa trafi do sądu. W niedzielę (21 marca) w ramach procedury readmisyjnej cudzoziemcy zostali przekazani stronie ukraińskiej.

Od początku 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała 51 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainą i Słowacją.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.