Na XIX Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej – Skołyszyn 2021 wpłynęło 71 prac ze szkół powiatu jasielskiego. Temat tegorocznej edycji było „Moje ulubione zwierzę”.
Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności plastycznych i wyrobienie wyobraźni artystycznej, wyćwiczenie sprawnego posługiwania się nowoczesną techniką informatyczną, stworzenie uczniom możliwości współzawodnictwa oraz prezentacji informatycznych dokonań.

Jury konkursu oceniło nadesłane prace 19 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Komisja konkursowa w składzie: Paweł Gutkowski (zastępca wójta Gminy Skołyszyn), Jakub Stanisławczuk (zastępca dyrektora ZSP w Skołyszynie, informatyk), Artur Sowiński (informatyk, UG Skołyszyn), Marta Gąsiorowska (dyrektor GOKiCz) i Władysława Kołodziej (instruktor plastyki GOKiCz) oceniało walory plastyczne pracy (kompozycja, przestrzeń, barwa), zgodność z tematem, twórcze podejście do zadania plastycznego (pomysłowość, oryginalność), samodzielność, znajomość i umiejętność wykorzystania narzędzi programów graficznych i estetykę wykonania.

Ze względu na pandemię organizatorzy konkursu skontaktują się z laureatami i ustalą w jaki sposób przekażą dyplomy i nagrody.

Laureaci konkursu


Szkoły podstawowe – klasy IV – VI:
1. miejsce Wiktoria Dusza - klasa VI SP nr 12 Jasło (nauczyciel Dariusz Koś)
2. miejsce ex aequo: Mikołaj Żebracki – klasa IV SP nr 12 Jasło (nauczyciel Dariusz Koś) i Wiktor Sarnecki – klasa VI ZSP Skołyszyn (nauczyciel Monika Socha)
3. miejsce Julia Zoła – klasa IV Zespół Szkół w Dębowcu (nauczyciel Joanna Michnal)
Wyróżnienia:
- Małgorzata Ziaja – klasa IV SP nr 2 Jasło
- Karolina Such – klasa V SP Nowy Żmigród (nauczyciel Renata Piątkowska)
- Kamila Szynal – klasa IV SP Jabłonica (nauczyciel Paweł Pilut)
- Emilia Trzeciak – klasa VI SP Zarzecze (nauczyciel Bogusław Hućko)
- Martyna Rączka – klasa VIII Zespół Szkół w Dębowcu (nauczyciel Monika Kwilosz)

Szkoły podstawowe – klasy VII – VIII:
1. miejsce Kinga Moskal – klasa VIII SP nr 12 Jasło (nauczyciel Dariusz Koś)
2. miejsce ex aequo: Wiktoria Mroczka – klasa VIII Zespół Szkół Integracyjnych w Osieku Jasielskim (nauczyciel: J. Marek) i Wiktor Majewski – klasa VIII SP nr 12 Jasło (nauczyciel Dariusz Koś)
3. miejsce ex aequo: Zofia Bonar – Niepubliczny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Łajscach (nauczyciel Jadwiga Lach), Julia Machlarz – klasa VII SP nr 12 Jasło, (nauczyciel Iwona Zamorska) i Anastasia Witalis – SP Bączal Dolny (nauczyciel Anna Data)
Wyróżnienia:
- Miłosz Mastej – klasa VIII SP Nowy Żmigród (nauczyciel Renata Piątkowska)
- Wiktor Parylak – klasa VIII SP nr 12 Jasło (nauczyciel Artur Domasławski)
- Jakub Wietecha – klasa VIII Niepubliczny Zespół Szkolno - Przedszkolny w Umieszczu (nauczyciel Jadwiga Lach)
- Bartłomiej Warchoł – klasa VII ZSP Skołyszyn (nauczyciel Monika Socha)
- Antonina Ziemba – klasa VII SP Krempna (nauczyciel Agnieszka Rogowska)
- Wiktoria Budziak – klasa VIII SP Dobrynia (nauczyciel Bogusław Hućko)