Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73. Kierujący osobową hondą, w trakcie wyprzedzania ciągnika rolniczego z przyczepą, nie zachował szczególnej ostrożności. Podczas tego manewru stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przyczepę ciągnika.
Do wypadku doszło wczoraj (28 kwietnia) przed godz. 18, na ulicy Mickiewicza w Kołaczycach, w ciągu drogi krajowej nr 73. Na miejscu wypadku pracowali policjanci z Posterunku Policji w Kołaczycach oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej komendy. -Mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący osobową hondą, 62-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce, jadąc drogą krajową w kierunku Jasła, nie zachował szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania ciągnika rolniczego z przyczepą. Mężczyzna nie upewnił się, czy bezpiecznie może wykonać manewr, i aby uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym, zjechał na prawo i uderzył w przyczepę ciągnika rolniczego - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

W wypadku ucierpieli dwaj mężczyźni podróżujący hondą. Do czasu przybycia służb ratunkowych pierwszej pomocy udzielili im przejeżdżający tamtędy trzej funkcjonariusze Działu Ochrony Zakładu Karnego w Dębicy. Kierujący hondą oraz pasażer zostali przetransportowani do jasielskiego szpitala.

- Badanie wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi - dodał oficer prasowy jasielskiej policji. Droga w miejscu wypadku była zablokowana, a policjanci kierowali uczestników ruchu na objazdy.

Policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.