Dzisiaj, 30 kwietnia, piłkarze klasy okręgowej rozegrają zaległą XXI kolejkę z 21 marca. Mecze nadal bez kibiców. Wszystkie rozpoczną się o godz. 17:00.
LKS Czeluśnica i LKS Skołyszyn - mimo, iż do końca sezonu jeszcze wiele spotkań - grają mecze z kategorii być albo nie być w przyszłym sezonie w V lidze. Ostoja Kołaczyce, która pnie się w górę, będzie chciała wydłużyć serię meczów bez porażki do dziesięciu. Tempo Nienaszów jest w komfortowej sytuacji, ale zwycięstwa smakują mu szczególnie i w Jedliczu zapoluje na kolejne 3 punkty.

Mecze XXI kolejki z 21 marca (30 kwietnia):


Przy nazwach drużyn w nawiasach miejsca w tabeli.

Nafta Jedlicze (14) - Tempo Nienaszów (4)
Sędziują: Kamil Wais oraz Marcin Samborowski i Tomasz Kijowski.

W rundzie jesiennej Tempo pokonało Naftę 3-0 po golach Marcina Walczyka, Euzebiusza Słoty i Krzysztofa Lewickiego. Teraz też jest faworytem. Nafta ma 22 punkty i znajduje się w strefie drużyn, które walczą o utrzymanie. Po wysokiej przegranej z Cosmosem Nowotaniec gospodarze powalczą o zwycięstwo na swoim boisku. Tempo czeka ciężka przeprawa, ale ma 22 punkty więcej od rywali i to chociażby stawia zespół z Nienaszowa w komfortowej sytuacji, chociaż w Jedliczu już dawno nie wygrał. To jednak historia. Tempo od sześciu kolejek jest niepokonane. Na wiosnę drużyna Grzegorza Muni imponuje skutecznością. W dwóch meczach zdobyła 12 goli. Ponadto gra zawodników Tempa po prostu ich cieszy, sprawia wyraźną radość.

Ostoja Kołaczyce (10) - Iskra Przysietnica (18)
Sędziują: Grzegorz Gądela oraz Albin Kijowski i Patryk Urbaś.

Pod wodza trenera Roberta Podkulskiego Ostoja jeszcze nie przegrała. Na wiosnę kontynuuje serię meczów bez porażki. Ta passa trwa od dziewięciu kolejek (5 zwycięstw i 4 remisy). W rundzie rewanżowej Ostoja przywiozła z obcych boisk komplet punktów. Wygrała w Korczynie i Brzozowie. W dzisiejszym meczu jest zdecydowanym faworytem, chociaż Iskra z nowym trenerem Marcinem Nyczem na wiosnę zremisowała dwukrotnie 2-2 z LKS Skołyszyn i Zamczyskiem Odrzykoń. W obydwu 4 gole zdobył Krzysztof Bieda, który ze Skołyszynem ratował remis, a w Odrzykoniu wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Defensywa Ostoi musi być czujna, bo król strzelców V ligi z sezonu 2014/15 imponuje formą. W obecnym ma na koncie 11 goli.
W rundzie jesiennej Iskra wygrała 3-0 po dwóch golach Krzysztofa Biedy i Gabriela Lusiusza, ale to była inna Ostoja...

LKS Skołyszyn (17) - Zamczysko Odrzykoń (5)
Sędziują: KS Dębica

Bardzo trudny mecz czeka gospodarzy. Zamczysko to solidna firma, chociaż na wiosnę nie wiedzie się zespołowi z Odrzykonia najlepiej. W dwóch meczach na swoim boisku zdobyli tylko punkt w meczu z Iskrą Przysietnica. Remis dla gospodarzy uratował w 5. minucie doliczonego czasu gry Bartosz Lenart. Na inaugurację rundy rewanżowej przegrali z Szarotką Uherce.
Skołyszyn po klęsce w Arłamowie aby przedłużyć nadzieję na uratowanie się przed spadkiem tego meczu nie może przegrać. Gospodarze mają mieć pełną kadrę, bo w pojedynku z liderem nie było pięciu zawodników z podstawowego składu. Trener Zdzisław Żmigrodzki wymaga od piłkarzy zaangażowania, charakteru, zostawienia serca na boisku. To może być klucz do sukcesu.
W rundzie jesiennej Skołyszyn przegrał w Odrzykoniu 0-1 po bramce zdobytej w końcówce I połowy przez Mateusza Urbanka.

LKS Czeluśnica (19) - Kotwica Korczyna (9) (na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle).
Sędziują: Sebastian Błażejowski oraz Krzysztof Mazur i Wacław Bocoń.

W rundzie wiosennej obie drużyny przegrały swoje mecze. Na kolejną porażkę Czeluśnica już nie może sobie pozwolić jeżeli ma realnie myśleć o utrzymaniu się na tym szczeblu rozgrywek. W Dukli przegrali 0-1, w Chorkówce z Orłem Faliszówka 2-3 po koszmarnych błędach. Ocknęli się dopiero przy wyniku 0-3.
Kotwica też przegrała u siebie z Ostoją Kołaczyce 1-3, a ostatnio wysoko w Krośnie z Markiewicza 1-6. Korczyński zespół zrezygnował z meczu półfinałowego Pucharu Polski z Czarnymi Jasło w minioną środę. „Kotwa” przeżywa ciężkie chwile, ale ma 30 punktów i z 9. miejsca w tabeli spogląda na rywali.
W rundzie jesiennej Czeluśnica przegrała w Korczynie 1-2. Prowadzili po golu Konrada Gogosza już w 2. minucie. Patryk Szostak obronił rzut karny wykonywany przez Patryka Fryca.

W pozostałych meczach XXI kolejki:
Przełęcz Dukla - Wisłok Sieniawa
Szarotka Uherce - Markiewicza Krosno
Beskid Posada Górna - Orzeł Faliszówka
Start Rymanów - Brzozovia Brzozów
Przełom Besko - Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne
Cosmos Nowotaniec - Grabowianka Grabówka
(nie odbędzie się).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.