Pierwsze zwycięstwo na wiosnę, a czwarte w sezonie odnieśli piłkarze LKS Czeluśnica, pokonując w zaległej XXI kolejce na boisku ze sztuczną murawą w Jaśle Kotwicę Korczyna, która na wiosnę przegrała trzeci mecz z rzędu.
Zwycięstwo teamu prezesa Kazimierza Kozickiego powinno być znacznie okazalsze, ale w drużynie nadal szwankuje skuteczność. Znakomite okazje w I połowie zaprzepaścili Mateusz Kuzio, Jakub Frączek i Konrad Gogosz. - To był festiwal niewykorzystanych sytuacji. Po 45 minutach powinniśmy prowadzić 4-0, nie licząc jeszcze kilku dogodnych sytuacji - nie krył irytacji trener Czeluśnicy Wojciech Florczak.

Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Andrzeja Jakubowskiego, dla którego była to pierwsza bramka w trzecim meczu w barwach LKS Czeluśnica. Wyrównał Tomasz Janusz z rzutu karnego podyktowanego za faul na Dawidzie Zychu. Zespół z Czeluśnicy szybko zareagował na utratę gola i Mateusz Kuzio zapewnił 3 punkty drużynie broniącej się przed spadkiem.

Kotwica nastawiła się na grę z kontry. Goście mieli trzy okazje do zdobycia goli. Strzał Marcina Balawajdra obronił Patryk Szostak, a w dogodnych sytuacjach nie trafiali w bramkę Tomasz Kolasiński i Maciej Gorzynik.

W barwach Czeluśnicy zadebiutował Brazylijczyk Felipe i zrobił na drużynie z Korczyny wielkie wrażenie swoimi indywidualnymi umiejętnościami. Brazylijczyk miał trochę pecha, bo po jego strzałach piłka odbijała się od spojenia słupka z poprzeczką i od słupka. - Po przebytej grypie zagrał na pięćdziesiąt procent. Potrafi znacznie więcej, co pokazał w sparingach - powiedział trener Wojciech Florczak. - Podeszliśmy do tego meczu z nastawieniem wygrania, mocno zdeterminowani, bo punkty są nam bardzo potrzebne. Szukam optymalnego ustawienia. Wciąż uczę się tej drużyny - dodał szkoleniowiec Czeluśnicy.

Mecz XXI kolejki z 21 marca (30 kwietnia):
LKS Czeluśnica - Kotwica Korczyna 2-1 (1-0)
1-0 Andrzej Jakubowski (21), 1-1 Tomasz Janusz (55, karny), 2-1 Mateusz Kuzio (61)

Czeluśnica: Patryk Szostak - Waldemar Wolski (30 Andrzej Jakubowski), Krzysztof Głowacki, Jarosław Muzyka, Konrad Gogosz - Paweł Wiklowski, Jakub Wyderka, Konrad Lechowski (35 Szymon Stasz), Felipe Altino Martins Melgaco - Jakub Frączek (80 Angelo Amorim Medina), Mateusz Kuzio (90+ Bartosz Stasz); trener Wojciech Florczak.
Kotwica: Przemysław Mularz - Maciej Abratowski (46 Dawid Kuliga), Maciej Gorzynik, Tomasz Janusz, Paweł Urbanek - Dawid Cieplik, Dawid Surmacz, Dawid Zych (70 Wiktor Wajda), Wiktor Czajka, Tomasz Kolasiński - Marcin Balawajder; trener Sylwester Sikorski.
Mecz na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle. Sędziowali: Sebastian Błażejowski oraz Krzysztof Mazur i Wacław Bocoń. Żółte kartki: Paweł Wiklowski, Krzysztof Głowacki - Tomasz Kolasiński, Paweł Urbanek. Mecz bez publiczności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.