Przed Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, popularnym Medykiem, od kilku dni stoi wielkie czerwone serce - metalowy kosz do zbiórki plastikowych nakrętek. Może je tam wrzucać każdy.
Słuchacze i pracownicy szkoły nakrętki zbierają już od roku szkolnego 2016/2017. Akcję zapoczątkowała ówczesna opiekun Szkolnego Koła PCK, odpowiadając na zamieszczoną na facebooku prośbę absolwentki szkoły o zbiórkę nakrętek dla jej chorej córeczki. Do akcji dołączyła Szkoła Podstawowa w Kołaczycach, która również przez wiele lat zbierała nakrętki dla chorej Wiktorii.

Akcja jasielskiego Medyka „Wykręć plastik bądź fantastic”

Obecnie jasielski Medyk pragnie, aby do akcji przyłączyli się również mieszkańcy Jasła. Dlatego samorząd słuchaczy wspólnie z opiekunem zorganizowali akcję „Wykręć plastik bądź fantastic”, która polegała na dobrowolnych wpłatach wszystkich pracowników, absolwentów i sympatyków szkoły. W akcję włączyli się słuchacze Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, które kształci w zawodach: technik farmaceutyczny, technik usług kosmetycznych, terapeuta zajęciowy, opiekunka dziecięca, asystentka stomatologiczna, technik masażysta, opiekun medyczny, asystent osoby niepełnosprawnej i technik sterylizacji medycznej, dzięki którym została zebrana potrzebna suma na zakup serca. Teraz każdy może wrzucić nakrętki i pomóc chorej dziewczynce.

Czerwone serce przeznaczone jest na wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki na przykład po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one na przykład tekturowe uszczelki, to trzeba je usunąć przed wrzuceniem.

Akcja jasielskiego Medyka „Wykręć plastik bądź fantastic”

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle zachęca mieszkańców miasta i okolic do włączenia się w pomaganie potrzebującym. Przynosząc zakrętki można dodatkowo skorzystać z wypoczynku na terenie zespołu pałacowo-parkowego oraz zapoznać się z bogatą ofertą kształcenia w szkole.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.