Dział badań i rozwoju to wytwórnia innowacyjnych rozwiązań. Zastanawiasz się jak wygląda i na czym polega praca w tym zespole? Jakie wyzwania czekają młodych inżynierów? Zapraszamy na spotkanie networkingowe organizowane przez Podkarpackie Centrum Innowacji.
Obserwacja trendów, przeprowadzanie badań, odkrywanie i projektowanie innowacyjnych rozwiązań to zadania, z jakimi na co dzień zmagają się pracownicy działu rozwoju i badań. Doświadczeniem i wiedzą w tym zakresie podzielą się podczas czwartkowego webinaru przedstawiciele branży lotniczej. Eksperci wskażą, jakie kompetencje należy posiadać, aby pracować w zespole R&D, a także z jakimi obowiązkami wiążę się praca inżyniera.

- Nadchodzące spotkanie z inżynierami działu R&D jest już kolejnym tego typu webinarem zawodowym, inspiracyjnym, organizowanym przez PCI ProtoLab przy współpracy z partnerem z regionalnego przemysłu. Tego typu spotkania kierujemy do uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów, jako że jesteśmy przekonani o realnej wartości, którą wnosi bezpośredni kontakt młodych ludzi z praktykami z biznesu. Liczymy, że dzięki takim spotkaniom uczniowie i studenci już na etapie edukacji zainspirują się do samorozwoju czy podejmowania inicjatyw, zmierzających do realizacji własnych projektów. Wierzymy, że dzięki temu, już na starcie kariery zawodowej będą posiadać odpowiednie kompetencje, co wpłynie również na konkurencyjność i potencjał regionu - podkreśliła Barbara Ślęk-Wojtowska, menadżer Zespołu Edukacji i Animacji w PCI.

Wydarzenie otworzy prezentacja Marcina Pietrzaka, dyrektora Działu Badawczo-Rozwojowego MTU Aero Engines Poland, który opowie czym jest działalność badawczo-rozwojowa. Następnie uczestnicy będą mieli szansę na lepsze poznanie specyfiki pracy inżyniera oraz dyskusję z ekspertami w dedykowanych „pokojach” networkingowych. - Serdecznie zapraszamy do poznania od podszewki pracy inżyniera w dziale badawczo-rozwojowym. Wybraliśmy kilka dyscyplin, które nie są zbyt często spotykane na rynku, a ich opis w ogłoszeniach o pracę może wydawać się nieco onieśmielający - zwłaszcza dla kandydatów bezpośrednio po studiach. Sprawdźcie jakich kompetencji oczekujemy, a także jakie wyzwania czekają młodych inżynierów. Być może nasze spotkanie stanie się inspiracją do wyboru kierunku studiów lub konkretnej specjalizacji – powiedział Marcin Pietrzak, dyrektor Działu Badawczo-Rozwojowego MTU Aero Engines Poland.

W pierwszym pokoju uczestnicy spotkają się z Pawłem Hadamem, który opowie o pracy inżyniera rozwoju elektroniki. Łukasz Sala, konstruktor oprzyrządowania testowego będzie prelegentem w pokoju nr 2. Na trzecim kanale swoimi doświadczeniami podzielą się Krzysztof Herdzik, inżynier metod numerycznych oraz Paweł Kierepa, inżynier analiz przepływowych.

Spotkanie z przedstawicielami branży lotniczej odbędzie się w czwartek, 6 maja 2021 r. o godz. 10:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja: http://bit.ly/szkolenie-mtu

Więcej informacji na stronie: https://pcinn.org/aktualnosci-pci/436

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.