Po czterech meczach z rzędu na swoim boisku piłkarze Czarnych Jasło grają w sobotę (8 maja, godz. 16:00) drugie na wiosnę spotkanie wyjazdowe, tym razem w Sędziszowie Małopolskim z tamtejszą Lechią.
Drużyna jasielska na wiosnę nie przegrała meczu, ale w pięciu spotkaniach wygrała tylko raz z Partyzantem Targowiska, a cztery zremisowała. Strata punktów w remisach może okazać się brzemienna w skutkach. Meczem z Sokołem Nisko, gdy stracili gola w 94. minucie, Czarni mocno skomplikowali sobie sytuację w tabeli. Tylko zwycięstwo w Sędziszowie Małopolskim przywróci nadzieje na skuteczne włączenie się do walki o utrzymanie w IV lidze.

Lechii na wiosnę wiedzie się jeszcze gorzej niż Czarnym. W pięciu meczach zdobyli tylko 4 punkty: zremisowali u siebie z Ekoballem Sanok 0-0 i wygrali na wyjeździe z Sokołem Nisko 2-0. Ostatnie trzy mecze na swoim stadionie przegrali: z Błękitnymi Ropczyce 1-2, Orłem Przeworsk 0-2 i Legionem Pilzno 0-2.

Lechia zajmuje 21. miejsce (przedostatnie) w tabeli IV ligi podkarpackiej z 19 punktami na koncie (bilans 4-7-15, bramki 28-46).

Czarni plasują się na 18. miejscu z dorobkiem 26 punktów (bilans 6-8-12, bramki 30-43) i wydają się być - nie tylko ze względu na miejsce w tabeli - faworytem meczu. W rundzie jesiennej pokonali Lechię 4-2 (2-0) po dwóch golach Wojciecha Kiełtyki oraz Rafała Mastaja i Łukasza Urbana. Czarni prowadzili 4-0. W końcówce meczu Lechia zdobyła dwie bramki (Oskar Ćwiczak, Miłosz Lis).

W pozostałych meczach VII kolejki (8 maja) w grupie spadkowej:
Sokół Nisko - Polonia Przemyśl (s. 11)
Partyzant Targowiska - Stal II Stalowa Wola (s. 16:30)
Ekoball Stal Sanok - Legion Pilzno (s. 17)
Stal II Mielec - Błękitni Ropczyce (n. 11)
Start Pruchnik - Orzeł Przeworsk (n. 16)
Sokół Kolbuszowa Dolna - Resovia II Rzeszów (n. 17)


Mecze grupy mistrzowskiej
Wisłok Wiśniowa - Igloopol Dębica (s. 15)
Karpaty Krosno - Piast Tuczempy (s. 16)
Izolator Boguchwała - Głogovia Głogów Małopolski (s. 17)
JKS Jarosław - Korona Rzeszów (n. 12)