Piłkarze klasy okręgowej w weekend (8-9 maja) rozegrają mecze XXVIII kolejki. W roli gospodarza tylko Tempo Nienaszów. Pozostałe drużyny z powiatu jasielskiego grają mecze wyjazdowe.
Bardzo trudne zadanie czeka drużyny broniące się przed spadkiem - LKS Czeluśnica gra w Arłamowie z liderem, a LKS Skołyszyn w Nowotańcu z wiceliderem Cosmosem.
Bieszczady Ustrzyki Dolne dominują, co udowodniły w poniedziałek w Kołaczycach. LKS Czeluśnica po dwóch z rzędu zwycięstwach jedzie do Arłamowa powalczyć. Ma w składzie błyskotliwego Brazylijczyka Felipe, który daje dużo jakości drużynie Wojciecha Florczaka. Przeciwko swoim kolegom z rundy jesiennej zagra Mateusz Kuzio.
Bardzo trudną wiosnę (tylko dwa remisy) ma LKS Skołyszyn. W niedzielę przyjdzie mu stawić czoła drużynie z kilkoma cudzoziemcami o wysokich umiejętnościach. W ostatnim meczu w drużynie Grzegorza Pastuszaka wyszło na mecz z Szarotką Uherce 7 obcokrajowców. Po Cosmosie drużynę Zdzisława Żmigrodzkiego czekają pojedynki z Przełomem Besko i Startem Rymanów...

Trudną przeprawę będzie też mieć Ostoja Kołaczyce w Grabówce, także zagrożonej spadkiem. Gospodarze na swoim boisku są zawsze groźni dla najlepszych. Drużyny prowadzone przez Janusza Sieradzkiego zawsze słyną z ambicji i determinacji. Grabowianka na wiosnę ma bardzo młody skład.

Jedynie Tempo Nienaszów jest zdecydowanym faworytem na swoim boisku w meczu z Iskrą Przysietnica, która punktów potrzebuje jak tlenu. Jeżeli goście zagrają ultra defensywnie i mając w bramce Szymona Sieniawskiego, to team Grzegorza Muni będzie musiał mocno popracować na zwycięstwo.

Mecze XXVIII kolejki (9 maja):
Przy nazwach drużyn w nawiasach miejsca w tabeli.

Cosmos Nowotaniec (2) - LKS Skołyszyn (17) - (n. 14)
Sędziują: KS Dębica.

Grabowianka Grabówka (14) - Ostoja Kołaczyce (9) - (n. 15)
Sędziują: Antoni Pelczarski oraz Jakub Kozner i Kacper Zięba.

Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne (1) - LKS Czeluśnica (18) - (n. 15)
Sędziują: Gracjan Dżugan oraz Łukasz Matuszek i Krzysztof Mazur.

Tempo Nienaszów (4) - Iskra Przysietnica (19) - (n. 16:30)
Sędziują: Marcin Samborowski oraz Maciej Solecki i Martin Kijowski.


W pozostałych meczach XXVIII kolejki:
Orzeł Faliszówka - Kotwica Korczyna (s. 16)
Wisłok Sieniawa - Beskid Posada Górna (s. 17)
Start Rymanów - Nafta Jedlicze (s. 17)
Brzozovia Brzozów - Przełęcz Dukla (n. 15)
Przełom Besko - Szarotka Uherce (n. 16)
Markiewicza Krosno - Zamczysko Odrzykoń (n. 16:30)