Dzisiaj, 19 maja, zostaną rozegrane zaległe mecze II kolejki (z 3 kwietnia) w IV lidze podkarpackiej. Czarni 1910 Jasło zmierzą się na wyjeździe z Błękitnymi Ropczyce. Mecz o godz. 17.
Skromne zwycięstwo Czarnych ze Startem Pruchnik 1-0 w minioną sobotę przedłużyło topniejące szanse na uratowanie się jasielskiej drużyny przed spadkiem z IV ligi. Sytuacja jest bardzo trudna, bo degradacja obejmie 6 drużyn, a być może nawet siedem, gdyby KS Wiązownica spadł z III ligi.

Dzisiaj IV liga podkarpacka odrabia zaległości. Czarni Jasło grają w Ropczycach

Drużynę Adama Domaradzkiego czeka bardzo trudne zadanie. W zespole Czarnych szwankuje skuteczność, co potwierdził mecz z ostatnią drużyną w tabeli Startem Pruchnik. Jeżeli Czarni mają nadal liczyć się w grze o pozostanie w IV lidze, nie mogą przegrać Ropczycach. Do końca sezonu pozostało już tylko sześć meczów.

Czarni zajmują 18. miejsce w tabeli z 29 punktami (bilans 7-8-13, bramki 31-44) i do 15. bezpiecznej lokaty tracą 5 punktów. To miejsce zajmują akurat Błękitni Ropczyce z 34 punktami (bilans 10-4-14, bramki 36-42).

Na wiosnę Czarni wygrali 2 mecze, 4 zremisowali i 1 przegrali. Błękitni także zdobyli 10 punktów, tylko w innym bilansie (3-1-3). W tej rundzie przegrali z Partyzantem Targowiska 0-1, Orłem Przeworsk 1-2, zremisowali ze Stalą II Stalowa Wola 1-1, pokonali Lechię Sędziszów 2-1 i Start Pruchnik 4-2, przegrali ze Stalą II Mielec 0-4 i w miniony weekend wygrali z Polonią Przemyśl 3-1.

W rundzie jesiennej Czarni wygrali z Błękitnymi 2-0. Obydwie bramki zdobył Rafał Mastaj, a zespół prowadził Artur Gałuszka pod nieobecność chorego Adama Domaradzkiego.

W pozostałych meczach zaległej II kolejki w grupie spadkowej:
Partyzant Targowiska - Sokół Nisko (17)
Stal II Stalowa Wola - Ekoball Stal Sanok (17)
Lechia Sędziszów Małopolski - Sokół Kolbuszowa Dolna (17)
Polonia Przemyśl - Stal II Mielec (17)
Legion Pilzno - Start Pruchnik (17:30)
Orzeł Przeworsk - Resovia II Rzeszów (18)


Mecze grupy mistrzowskiej
Karpaty Krosno - JKS Jarosław (17)
Wisłok Wiśniowa - Głogovia Głogów Małopolski (17)
Igloopol Dębica - Piast Tuczempy (17)
Korona Rzeszów - Izolator Boguchwała (18)



Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.