Dzisiaj, 24 maja, w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę z firmą INTOP z Tarnobrzega na rozbudowę drogi powiatowej Grudna – granica województwa – Kunowa – Pusta Wola – Przysieki i budowę mostu na rzece Ropie w Przysiekach.
W ramach inwestycji powstanie 398-metrowy odcinek drogi, w tym most o długości 93 metrów. Most na Ropie w Przysiekach uzupełni brakujący fragment drogi i będzie alternatywą dla ewentualnych problemów komunikacyjnych na drodze krajowej nr 28.

Powstanie most w Przysiekach

Budowa będzie kosztować 9 161 674,42 zł, z czego 70 procent kwoty, tj. 6 413 172 złote stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Budowa mostu ma kluczowe znaczenie dla płynności ruchu – będzie rewelacyjnym objazdem w przypadku ewentualnych kolizji, jak również zapewni sprawny i szybki dojazd służb ratunkowych.

Droga powiatowa Grudna – Kunowa - Pusta Wola-Przysieki
Droga powiatowa nr 1864R Grudna – granica województwa – Kunowa – Pusta Wola – Przysieki rozpoczyna swój bieg w Grudnej Kępskiej (powiat gorlicki, województwo małopolskie) i kończy w Przysiekach. Droga ta prowadzi również do Biecza – miasta zabytkowego, słynącego nie tylko z wielu atrakcji turystycznych, ale również będącego siedzibą wszystkich ważnych instytucji jak urzędy, ośrodki zdrowia, szkoły czy policja. Jest chętnie uczęszczana przez okolicznych mieszkańców, gdyż stanowi dogodną alternatywę dla drogi krajowej nr 28, która jest zatłoczona, w tym ciężarówkami TIR.

Znaczenie mostu w Przysiekach
Nowy most w Przysiekach będzie miał ogromne znaczenie w okresach podwyższonych stanów wody, które zdarzają się często na rzece Ropie. Obecnie w miejscu projektowanego mostu funkcjonuje tylko przejazd brodem rzecznym. Most zapewni bezpieczny przejazd przez Ropę zarówno mieszkańcom, zlokalizowanym w okolicy firmom produkcyjnym, jak i służbom ratunkowym.

Starosta jasielski Adam Pawluś w sierpniu ubiegłego roku złożył do wojewody podkarpackiego Ewy Leniart wniosek na dofinansowanie zadania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. 21 kwietnia br. ogłoszone zostały listy zadań przeznaczonych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Most w Przysiekach znalazł się na liście podstawowej z dofinansowaniem na poziomie 70 procent.

Powstanie most w Przysiekach

W podpisaniu umowy na budowę mostu i drogi uczestniczyli: starosta jasielski Adam Pawluś, poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, senator Alicja Zając, etatowy członek Zarządu Powiatu Jan Muzyka, członek Zarządu Powiatu Grzegorz Pers, radna Rady Powiatu w Jaśle Anna Nigborowicz, wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz oraz radni Gminy Skołyszyn Józef Kielar i Bogusław Ciołkosz. Stronę firmy, która wygrała przetarg reprezentował prezes zarządu Grzegorz Bukała.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.