Dzisiaj i jutro (26 - 27 maja) drużyny klasy okręgowej rozegrają mecze zaległej XXV kolejki. W środę odbędzie się 9 spotkań, a w czwartek jedno Startu Rymanów z Przełomem Besko. Liga wyraźnie przyspiesza i amatorskie zespoły grają niczym zawodowe systemem środa - sobota/niedziela.
Mecze XXV kolejki nie odbyły się 17/18 kwietnia z powodu epidemii, później zostały przełożone na 17 lipca i miała to być ostatnia kolejka sezonu, ale ostatecznie zostanie rozegrana 26 maja, aby przerwa wakacyjna przed następnym sezonem była nieco dłuższa. Wszystkie mecze o godz. 17:30.

Drużyny z powiatu jasielskiego występują w roli gospodarzy. Ponadto będziemy świadkami pierwszych w rundzie wiosennej derbów powiatowych LKS Czeluśnica - Tempo Nienaszów.

Miniona XXXI kolejka nie była - z wyjątkiem Tempa Nienaszów - udana dla zespołów z powiatu jasielskiego. Mecze przegrały LKS Czeluśnica, LKS Skołyszyn i Ostoja Kołaczyce. Wszystkie bronią się przed spadkiem. W Skołyszynie i Kołaczycach odetchnęli z ulgą, bo skończyli serie meczów z drużynami ze ścisłej czołówki i teraz czekają ich bezpośrednie pojedynki z zespołami także zagrożonymi degradacją. Tego nie może jeszcze powiedzieć LKS Czeluśnica, bo po meczach z Bieszczadami Arłamowem Ustrzyki Dolne, Cosmosem Nowotaniec, Przełomem Besko, teraz czeka ich ciężka przeprawa z Tempem Nienaszów, a w kolejnym rywalem jest na wyjeździe Start Rymanów.

Mecze zaległej XXV kolejki (26 - 27 maja):


Przy nazwach drużyn w nawiasach miejsca w tabeli.

LKS Czeluśnica (17) - Tempo Nienaszów (4)
Sędziują: Paweł Pitak oraz Piotr Kochański i Krzysztof Zygmunt.

Kolejne wyzwanie przed LKS Czeluśnica, który ma kłopoty kadrowe. Ponadto wyjechał Brazylijczyk Felipe, który w minionych meczach stanowił o sile ofensywnej drużyny. Trener Wojciech Florczak musi łatać dziury w zespole i poszukać wariantu bez czarującego techniką Felipe Altino Martinsa Melgaco. Tempo po zapaści w Odrzykoniu wróciło do równowagi, o czym świadczą ostatnie dwa mecze z Markiewicza Krosno i Wisłokiem Sieniawa. Marcin Walczyk w klasyfikacji najlepszych strzelców dogonił Radosława Macnara z Bieszczadów Arłamowa Ustrzyki Dolne. Obaj mają po 31 zdobytych bramek.
Mecz w Jaśle na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią.

Ostoja Kołaczyce (14) - Orzeł Faliszówka (15)
Sędziują: Piotr Frankowicz oraz Radosław Kuszaj i Krystian Wiklowski.

W Kołaczycach liczą na przełamanie po pięciu porażkach z rzędu. W tabeli Ostoja sąsiaduje z Orłem Faliszówka, który ma 4 punkty mniej. To bardzo niewygodny rywal, drużyna ambitna, waleczna i nieobliczalna w każdym meczu. Jeżeli zagra z Patrykiem Tłuściakiem (18 goli w tym sezonie) to defensywa i bramkarz Ostoi nie mogą się ani na moment zdrzemnąć. Orzeł na wiosnę 5 razy schodził z boiska pokonany, w tym w trzech ostatnich kolejkach z Iskrą Przysietnica 0-3, Zamczyskiem Odrzykoń 0-4 i Markiewicza Krosno 1-2. W rundzie rewanżowej wygrali z Czeluśnicą 3-2 i będąca w ogromnym kryzysie Kotwicą Korczyna 7-1 oraz przywieźli punkt z Dukli.

LKS Skołyszyn (18) - Brzozovia Brzozów (20)
Sędziują: Marcin Samborowski oraz Tomasz Wierdak i Dawid Głowacki.

Skołyszyn na wiosnę jeszcze nie wygrał (3 remisy, 5 porażek, w tym oddany mecz walkowerem z Cosmosem Nowotaniec). Jeżeli ma przedłużyć szanse w walce o utrzymanie to musi pokonać ostatnią w tabeli Brzozovię Brzozów. Od tego jak zespół zareaguje mentalnie po wysokiej porażce na swoim stadionie z Beskidem Posada Górna w minioną niedzielę, będzie wiele zależało w konfrontacji z drużyną Konrada Burego. Przegrana z Beskidem to bez wątpienia jeden z kamieni ciągnących ekipę Zdzisława Żmigrodzkiego na dno tabeli. To jednak nie katastrofa, bo do końca sezonu jeszcze 11 kolejek.
Brzozovia na wiosnę wygrała w Korczynie z Kotwicą 3-0 oraz zremisowała na swoim stadionie z Przełomem Besko i Iskrą Przysietnica po 1-1. Pozostałe mecze przegrała: z Ostoją 1-2, Startem Rymanów 0-5, Przełęczą Dukla 3-4 i ostatnio z Zamczyskiem Odrzykoń 1-4. Z Przełęczą prowadzili po 29 minutach 3-0 i cztery bramki stracili w II połowie...

W pozostałych meczach XXV kolejki:
Iskra Przysietnica - Wisłok Sieniawa
Kotwica Korczyna - Zamczysko Odrzykoń
Przełęcz Dukla - Markiewicza Krosno
Szarotka Uherce - Bieszczady Arłamów Ustrzyki Dolne
Nafta Jedlicze - Grabowianka Grabówka
KS Beskid Posada Górna - Cosmos Nowotaniec
Start Rymanów - Przełom Besko
(27 maja, godz. 17:30)

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.