Siedmiu Hindusów i jednego Pakistańczyka, którzy nielegalnie podróżowali ze Słowacji do Polski zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymano również kierowcę busa przewożącego imigrantów, 47-letniego obywatela Słowacji.
25 maja funkcjonariusze SG z Sanoka prowadzący kontrolę na drodze w rejonie dawnego przejścia granicznego ze Słowacją, w Barwinku, zatrzymali dostawczego Citroena. - Okazało się, że w samochodzie znajduje się ośmiu młodych mężczyzn, siedmiu Hindusów i Pakistańczyk w wieku od 20 do 28 lat. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów, ani prawa pobytu w krajach UE. Przyznali, że podróżują nielegalnie i chcieli dotrzeć do Niemiec. Za przerzut ze Słowacji zapłacili kierowcy po 800 euro każdy z nich - poinformowała mjr Elżbieta Pikor, rzeczniczka prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Aktualnie, trwają czynności zmierzające do ich przekazania zgodnie z umową o readmisji na Słowację. - Kierowca, obywatel Słowacji, przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu jej wykonania na okres próby dwóch lat. Został też ukarany grzywną w kwocie 900 złotych - dodała Elżbieta Pikor.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.