Jasielscy policjanci odzyskali rower, którego kradzież kilka dni temu zgłosił mieszkaniec Jasła. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 19-letni jaślanin.
Do kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu, na ulicy Floriańskiej w Jaśle. - W środę, 26 maja, właściciel pozostawił rower przy budynku mieszkalnym bez żadnego zabezpieczenia. Następnego dnia zorientował się, że jednoślad został skradziony i zawiadomił o tym policję. Poszkodowany nie posiadał żadnych dokumentów na podstawie, których można było zidentyfikować skradziony pojazd - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik z jasielskiej policji.

Policjanci Wydziału Kryminalnego jasielskiej komendy ustalili okoliczności zdarzenia i podjęli działania zmierzające do zebrania śladów i dowodów pomocnych w wykryciu sprawcy. - Na podstawie zgromadzonych informacji oraz zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze wytypowali podejrzanego. Podczas czynności odzyskali także skradziony rower, który znajdował się w jednym z lombardów na terenie Krosna - dodaje podkomisarz Piotr Wojtunik.

Podejrzany w sprawie 19-letni jaślanin usłyszał w poniedziałek zarzut kradzieży i przyznał się do popełnionego przestępstwa.